Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PDN 885 zwarcie - co proponujecie sprawdzić?

Krakulec 24 Wrz 2008 22:54 2078 8
  • #1 24 Wrz 2008 22:54
    Krakulec
    Poziom 12  

Witam jestem posiadaczem pralki Polar PDN 885 pralka robi gdzies zwarcie bo wywalaja mi korki po wstępnych oględzinach nic nie widac zeby dzies przewod sie odlaczyl albo cos w tym stylu. kiedyś miałem cos podobnego zwarcie robil ten elektroniczny zamek. Co proponujecie sprawdzic ?????

0 8
  • #2 24 Wrz 2008 23:03
    Zbych034
    Poziom 36  

Miernik w rękę i szukamy. Proponuje zacząć od grzałki.

0
  • #3 24 Wrz 2008 23:59
    Paw_el

Specjalista AGD

Krakulec napisał:
    ..... Co proponujecie sprawdzic ?????

Witam.
    W jakim momencie pracy pralki robi się to "zwarcie"?

0
  • #4 25 Wrz 2008 20:36
    mirofalcon
    Poziom 24  

sprawdź grzałkę, silnik na doziemienie, blokadę, wiązkę czy nie jest uszkodzona izolacja

1
  • #5 25 Wrz 2008 21:05
    waldek259
    Poziom 19  

Jak nie masz miernika odłącz grzałkę silnik i pompkę i nabierz wody do pralki i załącz potem załączaj kolejno i zobaczysz co robi zwarcie chyba że już w momencie włączenia to szybko znajdziesz.

0
  • #6 26 Wrz 2008 12:36
    jmk
    Poziom 28  

Jeżeli to jest przypadkowe czyli w dowolnych momentach a zwłaszcza przy wirowaniu- sprawdź wiązkę kabli poniżej programatora do blokady- ostra krawędź 'skutecznie" przecina izolację przewodów tej wiązki.

0
  • #7 27 Wrz 2008 19:46
    Krakulec
    Poziom 12  

pralka przez jakis czas brzczala brzeczala to ja sie wylaczalo i laczalo eszcze raz i bylo normalnie a ktoegos razu strzelilo i tyle

0
  • #8 27 Wrz 2008 22:22
    karol5608
    Poziom 28  

To może w okolicach włącznika był słaby styk i w końcu coś się upaliło bądź stopiło?

0
  • #9 28 Wrz 2008 23:20
    karl1982
    Poziom 14  

Typowe objawy uszkodzenia blokady drzwi chociarz wymaga to jeszcze sprawdzenia
    a teraz kilka pytań czy pralka po włączeniu do sieci i włączeniu włącznika głównego do sieci wybija zabezpieczenia jak tak to które czy zabezpiueczenie ró.żnicowe czy prądowe ?

czy jeżeli pralka zaczyna prace słychać np syczenie i trzaski czuć swąd ?

czy były próby włączenia pralki z temperatura ustawionoą na 0 i jakie były tego konsekwenje

bla bla bla

prosimy o wiecej szczegółów

na początek proponuje sprwadzić blokadę żeby nie robić zamieszania tak krok po kroku i znajdziesz usterkę

Pamiętaj o BHP ;) A jeżeli nie czujesz się na siłach wezwij serwis oszczędzisz sobie czasu i nerwów ale jak masz dobre chęci i wiare to Powodzenia Pozdrawiam !!!

0