Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat 1.6 98 ECU otwarte dwa wtryskiwacze

24 Wrz 2008 23:43 1567 7
  • Poziom 9  
    Ecu trzyma otwarte wtryskiwacze pierwszy i drugi. Byc moze ktos ma schematy lub moze podac jakis punkt zaczepienia jak sprawdzic komputer, jak naprawic. sprawa ma szanse byc niezbyt skomplikowana skoro trzeci i czwarty dzialaja. slyszalem ze moga to byc drivery ale tylko gdybam. jeszcze nieotwieralem pudelka i nie mam zadnych informacji co tam jest z tego co widzielem na zdjeciu to nie jestem w stanie poznac ktore to drivery.
    czekam na sugestie
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Ja bym najpierw sprawdził masę i zasilanie na sterownik.
  • Poziom 9  
    one chyba sa sterowane masa tak ze masa jest chyba. jak rozpoznam ten sterowanik? nigdy nei rozbieralem
  • Poziom 14  
    A jaki masz tam kod silnika ?
  • Poziom 24  
    No bo sa sterowane masa. Rozepnij wtyczke od sterownika silnika i przedryndaj przewody czy nie ma jakiegos zwarcia, albo jakiejs "radosnej tworczosci". Jesli wsio sprawne to sterownik do ewentualnej naprawy.

Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    silnik jest AHL (czy jakos tak) komputer simens. odpiolem przedzwonilem juz wczesniej i jestem pewien ze to do strony ecu. pytanie jak poznac ten sterownik, jak naprawic, kupic?
  • Poziom 14  
    Sprawdz jeszcze jakie jest napięcie zasilające na obojętnie jaki czujnik np. temp silnika ( włączona stacyjka , odpięta wtyczka od czujnika pomiar względem masy aku ) powinno być 5 v jeżeli wyższe kiepska masa do kompa , niższe kiepskie zasilanie . Sprobuj to sprawdzić w ten sposób bo to jest pomiar pod obciążeniem . Jak tylko przedzwaniasz przewody nie obciążasz ich i mały spadek na + lub - może być niezauważony .
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    oki, powód zamieszania popalone drivery na ecu.
    Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc.
    Pozdrawiam