Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit a Whirlpool; jaką pralkę kupić

Ghost1 24 Wrz 2008 23:54 13692 13
  • #1 24 Wrz 2008 23:54
    Ghost1
    Poziom 1  

Hej

Zamierzam zainwestować w sprzęt, czy Indesit jest warty wydania na niego kasy, ok.1000zł, może Whirlpool będzie lepszy?

Przede wszystkim chodzi o wymianę łożysk, jak to się ma w tych dwóch pralkach, powiedzmy AWG 400; WISL 105; trzeba cały bęben wymienić? I jak z awaryjnością?

Dzieki z góry za opinie :)

0 13
  • #2 25 Wrz 2008 00:14
    airbites
    Poziom 22  

ja mam pralkę 11 letnią Whirlpool i działa bez awarii do dziś.

WISL 105 trochę więcej zużywa prądu i wody i max 4,5 kg niż Whirlpool ale ma możliwość samemu ustawienie temperatury i ustawienie obroty wirowania.
    AWG 400 Mniej zużywa prądu i wody i max 5 kg. Wadą ze nie ma regulacji temperatury i obroty wirowania.

Myślę ze lepiej jest Indesit gdyż ma oddzielnie regulacja temperatury i obroty wirowania.

0
  • #3 25 Wrz 2008 14:00
    pykpyrykpyk
    Poziom 12  

Whirlpool moze i keidys byl dobra marka, ale to juz przeszlosc. MAm lodowke whirlpoola (dosc dlugo) i mialem pralke AWG 681 (wyzsza polka). Lodowka chodzi ok, choc wkurzajace sa polamane raczki natomiast pralka to porazka. Wywalilo lozysko, co uszkodzilo znacznie obudowe bebna, w konsekwencji policzyli za naprawe pareset zlotych, wiec pralka czeka na zlom, a jej miejsce bedzie nowa.

0
  • #4 25 Wrz 2008 20:32
    mirofalcon
    Poziom 24  

pykpyrykpyk napisał:
    Whirlpool moze i keidys byl dobra marka, ale to juz przeszlosc. MAm lodowke whirlpoola (dosc dlugo) i mialem pralke AWG 681 (wyzsza polka). Lodowka chodzi ok, choc wkurzajace sa polamane raczki natomiast pralka to porazka. Wywalilo lozysko, co uszkodzilo znacznie obudowe bebna, w konsekwencji policzyli za naprawe pareset zlotych, wiec pralka czeka na zlom, a jej miejsce bedzie nowa.

A jak długo pralka pracowała na uszkodzonych łożyskach, piszesz że dodatkowo uszkodziła się obudowa bębna, musiała być tak długo eksploatowana że aż rozsypały się całkowicie łożyska, to jest przykład jak użytkownik pierze do ostatniego tchnienia pralki, nawet przy małym początkowym uszkodzeniu łożysk pralka podnosi poziom hałasu, a usterka jakakolwiek i w jakimkolwiek sprzęcie jest nie do przewidzenia.

mirofalcon.

0
  • #5 25 Wrz 2008 20:39
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Kup Indesit (Ariston to to samo, ale ładniejsze i droższe) , ale nie modele WIA.

0
  • #6 25 Wrz 2008 20:42
    Lutek49
    Poziom 36  

Mam w domu trzy produkty firmy Whirlpool: lodówkę, zamrażarkę i pralkę z żadnym z nich nie miałem żadnych problemów.
    Jeśli chodzi o awaryjność, czy łatwość serwisową sprzętów różnych firm to powinni wypowiedzieć się fachowcy - serwisanci. Oni wiedzą najlepiej jaki sprzęt trafia do nich najczęściej.

1
  • #7 25 Wrz 2008 20:42
    skryn
    Admin grupy AGD

Ghost1 napisał:

Zamierzam zainwestować w sprzęt, czy Indesit jest warty wydania na niego kasy, ok.1000zł, może Whirlpool będzie lepszy?
    Dzieki z góry za opinie :)

Pac wart pałaca... :D

1
  • #8 28 Wrz 2008 13:06
    polkos
    Poziom 17  

Z tych tańszych weź lepiej coś z Beko , LG, bądź prostego Boscha.

0
  • #9 28 Wrz 2008 13:38
    eeban
    Specjalista AGD

z tych dwóch wybrał bym WISL 105 i dokupił gwarancje na 5 lat >>po pieciu latach jak dożyje nie bedzie szkoda wyrzucić

Indesit a Whirlpool; jaką pralkę kupić acha w tym WISLu łozyska są wymienne

0
  • #10 28 Wrz 2008 14:27
    polkos
    Poziom 17  

W Beko w konkretnych modelach nie trzeba dokupywać za 179zł paszportu jak to jest w Indesit i Ariston, ponieważ niektóre modele są objęte w promocji 5-letnią gwarancją , które to można zobaczyć na stronach Beko bądź u sprzedawcy.

http://www.beko.com.pl/PROMOCJE,163.html

0
  • #11 05 Lis 2008 09:58
    Vader495
    Poziom 1  

odradzam awg 400 po 2 tygodniach od zakupu padła wirpul nie dostarczył części do serwisu na zwrot czekałem ponad 2 miesiące użerania sie z działem reklamacji wirpool (potrafili umyślnie nieodbierać telefonów odemnie i sprzedawcy) od serwisantów we wrocławiu dowiedziałem sie że problemy z częściami wynikajom z tego że torzadki model ,zadko to wypadła u mnie firma wirpool jeśli chodzi o obsługe klijenta

0
  • #12 05 Lis 2008 10:27
    airbites
    Poziom 22  

Ja mam whirlpool czyli pralkę i mikrofalówkę, mikrofalówka ma 12 lat i nigdy nie zepsuła się, a pralka 11 lat i raz to wyłącznik zepsuł się ale naprawione i było dziwne hałasy i za pomocą odkamieniacza usunął kamienie i hałas zniknął. Pralka prawie codziennie używana, a mikrofalówka codziennie używana. Pralka to AWG 681 a mikrofalówka to AVM 434.

0
  • #13 06 Lis 2008 23:20
    sumrako
    Poziom 16  

Kup Boscha. Najmniej go naprawiam, a jak już to zwykle zużyte szczotki lub łożyska .

0
  • #14 06 Lis 2008 23:40
    samsu100
    Poziom 22  

Proponuję pisać o obecnej produkcji a nie o sprzętach sprzed 8 czy 11 laty. To już historia i "to se ne wrati". Minęły czasy gdy pralkę czy chłodziarkę po 10 czy 20 latach użytkowania wywieźliśmy na działkę i tam jeszcze działa. Wszyscy producenci jadą w tej klasie cenowek ( ok 1000 zł ) na tym samym koniu i produkują jednorazówki. Zbiornik plastikowy najczęściej nierozbieralny, jeden moduł elektroniczny do wszystkiego, silnik komutatorowy, pompka magnetyczna.
    Podstawą wyboru w tej klasie cenowej to według mnie: - sprzęt ma się podobać bo będziemy na niego patrzyli i ma mieć jak najdłuższą gwarancję. I na tym koniec. Klasy energetyczne też nie brałbym za mocno pod uwagę bo czy można zrobić dobrze pranie w kropli zimnej wody.

1