Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kod zabezpieczający Nokia 1610

25 Sep 2008 00:07 2713 9
 • Level 10  
  Witam

  Jak w tytule, Nokia 1610 (staroć hehe, DCT2 - o taka http://www.cellink.com.au/products/images/nokia_1610.jpg ). Ma kod zabezpieczający przy włączaniu i niestety nie jestem w stanie go usunąć. Próbowałem standardowych procedur ale brak efektów. Pomoże ktoś? Niestety mi się skończyły pomysły :(
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 26  
  Poszukaj programu dct2 calculator i wygeneruj nim mastercode, warunek - musisz znać kod sieci w której telefon pracował. Masz trzy próby.
 • Level 22  
  Nie wiem co masz na mysli piszac o standardowych procedueach i czy podany przeze mnie link Ci pomoze, bo to dct 2 ale warto sprobowac, tylko pamietaj ze jak wprowadzales kilka razy kod aby odczekac, bo na jakis czas licznik sie blokuje przez co nie mozna wprowadzic nawet prawidlowego kodu.
  http://nfader.z-host.ru/
 • Level 23  
  CO tzn. "standardowych procedur"?
 • Level 10  
  Ok, jestem :)

  Czasu mało, priorytet sprawy niski (chce odpalić ten antyk tylko z ciekawości) toteż dopiero teraz. Ale wracając do sedna:

  Mastercode próbowałem, sęk w tym że nie znam kodu sieci bo tel nie ma sim-locka. Jeśli chodzi o http://nfader.z-host.ru/ to było to pierwsze z czym próbowałem ;) Wywala że IMEI jest niepoprawne. Dodam że owe IMEI to 490139206672380. Aha, no i wcześniej, jakiś czas temu, pamiętam że wygenerowałem jakiś kod serwisowy (ten z "#pw+") i wbiłem go. Telefon wyrzucił wtedy komunikat "WAS NOT RESTRICTED". Niestety nie pamiętam czym ani na podstawie czego generowałem tamten kod bo było to już dość dawno.

  Sprawa nie jest ważna ani tym bardziej w jakikolwiek sposób pilna, niemniej jednak byłbym bardzo wdzięczny (i wcisnął odpowiedni przycisk pod postem ;) ) jeśli ktoś podrzuci skuteczny sposób wywalenia kodu z tego archaizmu. IMEI 490139206672380. Pozdrawiam ;)
 • Level 31  
  WAS NOT RESTRICTED oznacza ze nie ma blokady simlock.
 • Level 26  
  eslodowy wrote:
  WAS NOT RESTRICTED oznacza ze nie ma blokady simlock.
  Tutaj nie chodzi o simlocka tylko kod blokady telefonu.
 • Level 37  
  spróbuj 5156203327 i pisz czy pasuje.
 • Level 10  
  'Błąd kodu'... zaznaczę że od 2 dni nic nie wpisywałem.
 • Level 10  
  Gdyby przypadkiem ktoś miał podobny problem i tafiłby na ten temat...
  Po sześciu latach udało mi się znaleźć działające narzędzie do odszyfrowania tego kodu na podstawie numeru IMEI. Jest to program DOS-owy "SID.EXE" dostępny do pobrania tutaj jako załącznik, dodałem go do posta w załączniku

  Działa na Windows 7 32bit