Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łaczenie dwoch obrazow na dwoch monitorach- 2048x768

Gabrielmrq 25 Wrz 2008 00:31 735 0
  • #1 25 Wrz 2008 00:31
    Gabrielmrq
    Poziom 1  

witam poraz pierwszy ;)
    sprawa jak w temacie- monitory sa, dobry radeon tez, wszystko dziala i jest ok, (zaznacze, ze obraz jest poziomą kontynuacją, nie clonem)
    i tu w mojej sprytnej glowie pojawil sie pomysl pozbawienia marginesu (lacznika monitorow na srodku) poki co mam jeden crt i lcd, wiec jest srednio, ale poluje juz na allegro na drugiego lcd (ten sam mofel, ktory juz mam- flatron lg l1015s z 2003 :) to byla kiedys maszyna.. 1800zl do dzis sie sprawuje zawodowo)
    tak czy siak pomyslalem, ze moznaby bylo sporobowac zdjac obudowe i przylozyc jak nablizej matryce, a najlepiej w ogole pozbyc sie jakiejkolwiek przerwy.
    oczywiscie wiem, ze to raczej nie bedzie latwe... z tego, co juz zauwazylem, to obrazu na samej matrycy nie da sie przesunac tak, zeby byla wyswietlana przy fizycznym poczatku samego czarnego obszaru matrycy (obraz sie po prostu ucina i nie jest to kwestia chowania pod obudowe,)
    2) po tym stwierdzeniu jmam 50% pewnosci, ze nijak, nawet dziwnie probujac zmiany oscylacji, przeprogramowania matrycy czy czegokolwiek innego nie da sie 'ozywic' tej czesci matrycy, bo nie jest ona ani podswietlana (przy czarnym kolorze tla pulpitu widac granice, gdzie konczy sie obraz) i nie widac niestety na niej zadnych pikseli.. (jezeli sie myle, a chcialbym, to prosze to wyprostowac)
    konkluzja- wiec nawet jezeli uciacby szary, pionowy, plasitkowy bok obudowy i zblizyc matryce do siebie (o same rowne polaczenie na razie nie ma co sie martwic) bedzie pewnie ok 10 pikseli czarnego martwego, pionowego paska (nie liczac jeszcze szarej aluminiowej zagietej obudowy samej matrycy....)
    i tu moje pytanie- czy ktos tez jest takim pedancikiem i probowal to jakos przeskoczyc? co wg Was ewentualnie mozna z tym zrobic i czy mozna jakos niekonwencjonalnie przesunac wyswietlany obraz jak najblizej granicy, marginesu matrycy (nie mowimy o ustawieniach monitora, tutaj widze o ile mozna przesunac, naciagnac itd itd)
    najlepiej by bylo gdyby obraz konczyl sie co do mm, co do pxl przy poczatku matrycy (mowimy i pionowej czesci boku oczywiscie) tak, zebym mogl polaczyc monitory jak drukowany obraz na dwoch kartkach a 4.
    aha, i prosilbym o nieodpowiadanie typu- kup sobie nowy 26'' albo dlaczego przeszkadz ci ta plastikowa obudowa monitora
    dzieki i pzdr !

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME