Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis - brak zielonego koloru

04 Mar 2004 17:45 2653 9
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z tv Curtis model 2002, mianowicie wystąpiło przejaskrawienie kolorów czerwieni i niebieskiego, czyli brak jest zielonego. Być może powodem tej usterki było podłączenie sygnału wideo z karty graficznej, co wystąpiło po kilkukrotnym parogodzinnym użytkowaniu. Proszę o sugestie i sposób możliwości naprawy, z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Witam!Kolego jeżeli liczysz na jakąkolwiek pomoc podaj trochę więcej szczegułów,wtedy cos pomyślimy.
  • Poziom 17  
    sprawdz elementy na płytce kineskopu głównie wzmacniacze RGB a jesli to ni epomoz eto sprawdz kineskop odłaczajać jego końcówki RGB i zwierająć na chwile przez rezystor około 15k do masy sprawdz czy kineskop bedzi eswiecił w jednym z trzech kolorów jesli tak to masz uszkodzone wzmacniacze RGb jesli nie to kineskop powodzenia zycze
  • Poziom 2  
    To co mogę jeszcze dodać to fakt, iż poprawnie wyświetlany jest ów zielony kolor na pasku regulacji głośności, innych ustawień i poszczególnych programów. Czyli kineskop chyba jest OK? Na pewno sprawdze RGB w/w metodą. Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje? Na razie dzięki :)
  • Poziom 43  
    Nie jest to wina podłączenia karty. Jeżeli masz prawidłową grafikę to płytka kineskopu jest OK! Powodem jest prawdopodobnie matryca. Nie mam przed sobą schematu ale jest to scalak który jest jednocześnie dekoderem PAL, na niego wchodzi grafika RGB z textu, euro a po zmiksowaniu na płytkę kineskopu. Przed wymianą scalaka warto sprawdzić kondensatory przy tym scalaku. Jeżeli są one ok! to konieczna wymiana scalaka a jeżeli się nie mylę to jest TDA3560A.
  • Poziom 40  
    Najtrafniejsza jest ostatnia porada. Skoro masz zielony z grafiki ( pewnie czerwony tez bo takie kolory są w grafice ekranowej) to płyta PK jest ponad wszelka pewność sprawna i kineskop też. Piszesz ze masz obraz bez zieleni ale czy tylko przez AV? a jak jest przy normalnym odbiorze?
    jeśli obraz z anteny OK to sprawdź czy nie jest oberwane eurozłącze, jeśli jest inaczej trzeba szukać w matrycowaniu.
  • Poziom 2  
    Owszem, jest zielony kolor z grafiki, czyli przy wyświetlaniu skali poszczególnych ustawień, ikona tychże jest na czerwono, a numer kanału na żółto. Brak zielonego jest zarówno przy normalnym odbiorze jak i w zewnątrz, czyli z euro. A przypuszczenia co do winy karty być może niesłuszne, ale sadziłem że puściła zbyt intensywny sygnał RGB z czego właśnie G nie wytrzymało. Zanim jednak zabiorę się do rzeczy zasięgam Waszej kompetentnej wiedzy :)
  • Poziom 17  
    sprawdziłęs katody zwierajac je przez rezystory do masy /?????kineskop swieci w poszczególnych kolorach RGB czy nie ????jesli zwierasz G do masy to ekran swieci na zielono czy nie ?????wtedy bedizesz mogł szukac w innych blokach ale najpierw w takiej sytuacji jest podejrzany kineskop miełem tak w Tv Cusrtis 21MT... to był rezystor 1k doprowadzajacy sygnał G do katody a w Grundigu byl ataka sama sytuacja i posprawdzeniu reakcji kineskopu na zwieranie katod do masy RB swieciły oki natomiast G nie swieciła prawie wcale tylko był lekki odcien takiego niby to zielonego niby to ciemnego brazowego ,dlatego sprawdz najpierw kineskop a pózniej zabieraj sie za elektronike :):):)pozdrówka zycze miłego naprawiania:) pisz co udało ci sie zrobic