Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother DCP-135C

kamil2941 25 Wrz 2008 10:28 1425 0
    kamil2941
    Poziom 15  
    Chciałem się dowiedzieć na jakiej zasadzie działają te drukarki jeśli chodzi o pojemniki z tuszem. Tu jest 4 pojemniki- czarny,żółty,niebieski i czerwony, czyli BK,Y,C,M. Zamienniki nie są drogie bo można kupić komplet za ok 20zł. Ale interesuje mnie czy zużyte pojemniki można nabić tuszem który jak się nie myle też można kupić. Te pojemniki są takie że jak jest nowy i wkłada się do drukarki to słychać że się przebija i bulgocze ten tusz, tak jakby pod lekkim ciśnieniem były pojemniki. W pojemnikach w dolnej części jest taka dziurka z zaworem kulowym otoczona uszczelką a w drukarce jest metalowy bolec który w ten otwór wchodzi i pewnie potem pobiera tusz z pojemnika. Ale nie wiem do czego służy ten plastkiowy bolec co znajduje się w górnej części pojemnika. Jak nowy to nie wolno go wciskać bo dopiero jak się wkłada do drukarki to go przyciska. Może też chodzi o jakieś ciśnienie bo tu też jest wokół tego bolca uszczelka a w drukarce do tego jest jakaś mała dziurka. Pozatym czy jest jakiś sposób by można było drukować tylko czarnym jak koloru już nie ma?