Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 1.8 Td rok prod. 1993. ROZŁADOWUJE AKUMULATOR

gontar222 25 Wrz 2008 13:25 4833 9
  • #1 25 Wrz 2008 13:25
    gontar222
    Poziom 9  

Witam. mam problem taki jak w tytule. Stało mi sie to dziś rano. Po przyjezdzie do hipermarketu wszystko było ok. Gdy wróciłem, akumulator nie miał siły kręcić. Pożyczyłem prądu od jakiegoś gościa i po 10 minutach byłem w domu. Z ciekawości sprawdziłem czy aku sie naładował,. Niestety po przekreceniu kluczyka nie stało sie dosłownie nic. nawet lampki sie nie zapaliły. Postał troche, to odzyskał prądu ale jedynie na kontrolki.. Podłączyłem aku do prostownika, naładowałem go.Podłączyłem do auta. Odpalił. (kontrolka ładowania normalnie zgasła) I wydawało sie że jest wszystko ok. Pojechałem sie przejechać. Po okolo 10minutach zauważyłem że lekko zaczęły jarzyć sie lampki - ABS i taka żółta na dole, chyba o zapinaniu pasów. Nastepnie spostrzegłem że kierunkowskazy nie mają siły chodzić.. klikały bardzo powoli. Silnik mi nie zgasł i przyjechałem do domu. Wyłączyłem silnik, potem spróbowalem uruchomić. - znowu nic.Kompletnie rozładowany. Zaznaczam że ładowanie jest, bo kontrolka akumulatora gaśnie. Aha i jeszcze jedno : nie wiem cvzy to ważne ale jak wczoraj w nocy wracałem do domu, to po zapaleniu silnika zauważyłem że z obrotomierzem jest coś nie tak. Po dojsciu obrotów do trzech tysiecy wskazówka spadła. Potem po dojsciu do 2tys wskazówka spadła. Teraz obrotomierz działa tylko na wolnych obrotach, no może góra do 1,5 tys obrotów po czym szybko spada.. Za pomoc w rozwiązaniu tego problemu bede bardzo wdzięczny. Zależy mi na tym samochodzie bardzo zwlaszcza ze mam go od niedawna i zbierałem na niego bardzo długo, nie zarabiam zbyt wiele a jest mi potrzebny do jazdy pozdrawiam

0 9
  • #2 25 Wrz 2008 13:34
    raf398
    Poziom 14  

Witam
    To że kontrolka gaśnie nie oznacza że że alternator ładuje. Naładuj aku odpal auto i sprawdz miernikiem napięcie ładowania.
    Pozdrawiam

0
  • #3 25 Wrz 2008 16:17
    gontar222
    Poziom 9  

Zauważyłem że po odłączeniu odakumulatora obejmy "minusa" silnik gaśnie. Czy to normalne ? a i zdarzyło sie ze wycieraczki wlaczyly mi sie samoczynnie na jeden zamach przy przekrecenoiu w pozycje zapłon. Akumulator pozyczylem na chwile od kumpla i jest caly czas to samo

0
  • #4 25 Wrz 2008 16:20
    emeryt2
    Poziom 42  

Sprawdziłeś napiecie ładowania,jak pisze Raf398?

0
  • #5 25 Wrz 2008 16:23
    gontar222
    Poziom 9  

Nie sprawdziłem bo nie mam takiego przyrządu..

0
  • #6 25 Wrz 2008 16:24
    raf398
    Poziom 14  

Chcesz powiedzieć że odłączyłeś klemę na chodzącym silniku ??!!!!!!!

0
  • #7 25 Wrz 2008 16:26
    gontar222
    Poziom 9  

raf398 napisał:
    Chcesz powiedzieć że odłączyłeś klemę na chodzącym silniku ??!!!!!!!

Tak. a czy zrobiłem tym cos złego??

0
  • #8 25 Wrz 2008 16:29
    raf398
    Poziom 14  

Kolego z całym szacunkiem radzę Ci abyś udał sie do kogoś kto zna sie na tematach prądowych i zlecił zrobienie tego auta bo dalsze eksperymenty tego typu mogą Cię wpędzić w niezłe koszty .
    Pozdrawiam

0
  • #9 25 Wrz 2008 20:07
    carrot
    Moderator Samochody

Przecież już ma spalone diody, więc odłączanie klemy na pracującym silniku nie ma co zepsuć

0