Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

transfer po sieci lokalnej

btn 04 Mar 2004 18:52 2033 5
    btn
    Level 12  
    Jestem w sieci LAN, do pewnego momentu miałem transfer przez sieć lokalną około 5-6mb (otoczenie działa 100mbps). Nagle transfery trzymają sie na poziomie do 1mb. Co dziwniejsze taki stan rzeczy jest tylko u mnie i tylko jak ja od kogoś ściągam. Gdy ktoś bierze odemnie, to prędkość ma normalną (ponad 5mb).
    Co wywołuje taki stan rzeczy, jak mam sobie z czymś takim poradzić, moze ktoś ma jakiś pomysł?
    jiwaniuk
    Level 31  
    Na początek możesz sprawdzić dokładnie kable sieciowe od swojej karty sieciowej. Być może żyły odpowiedzialne za Rx są podejrzane?

Pozdrawiam wszystkich

jjanek
    Qwert10001
    Level 12  
    Jasne żyły to nie jedyny możliwy problem. Zależy rownież jaki system masz na serverze. Czasem kompa trzeba formatowac lub wykonywać inne zabiegi "przepychające". Zwłaszcza jak server stoi na czymś innym niż Linux. Takie to życie...
    PS opisz jeszcze dokladniej swoją sytuacje.
    Pozdrawiam.
    btn
    Level 12  
    Posiadam WIndowsXP prof, karta Realtek 8139, sieć lokalna ma przepustowość 100mb, w sterownikach karty jest ustawiony FULL DUPLEX a żadne opcje połączenia nie są zmieniane. Kabel zdaje się być dobry, nie zauważyłem na nim żadnych uszkodzeń. Kombinowałem z wtyczką i sprawdzałem czy są styki, wszystko było ok.
    Tak się zastanawiam czy to nie jest przypadkiem wina jakiegoś konfliktu sprzętowego, czy huba znajdującego się w piwnicy.
    Dzwoniłem z tym problemem do providera, ale powiedzieli mi, że oni nie widzą u siebie problemu, że nie mają kontroli nad siecią lokalną, że to jest wymysł Microsoft itp. itd.. Tym,czasem transfer jest taki, jaki jest.

Jedyne co zauważyłem, to transfer utrzymuje się w granicach 1.2mb, gdy przesyłam plik programem do komunikacji w sieci lokalnej. Wtedy ta prędkość jest około 2x wyższa niż bym ściągał normalnie.
    Grzybek23
    Level 16  
    Moim zdaniem to wina huba, czasmi zdarza się, że hub niby chodzi, ale jakieś z jego portów może szfankować, miałem podobny problem,
    pozdrawiam
    WoŹnY
    Level 28  
    Może niepotrzebnie wymuszasz FULLDUPLEKS :?: Sprawdź, no i jak piszą poprzednicy wtyczki lub zaamany na dachu kabel ;)