Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blokada połączeń wychodzących na komórki

25 Wrz 2008 20:01 6598 10
 • Poziom 12  
  Witam
  Poszukuje jakieś taniego urządzenia dzięki któremu mógłbym zablokować z domu wyjście na numery komórek
 • Specjalista AGD
  Operator nie ma takiej możliwości??
 • Poziom 20  
  Witam. Jest taka możliwość. Musisz kupić nawet ma allegro małą centralę telefoniczną. Może być używana, wtedy będzie tańsza :-) Tylko musi być z taką funkcją. Najczęściej jest to blokowanie pewnych numerów kierunkowych. Nie wiem tylko czy dasz radę zaprogramować taką centralę? Dostęp uzyskuje się po wklepaniu na telefonie kodu odblokowującego. Myślę że za 200 – 300 zł coś kupisz.
 • Poziom 12  
  Cytat:
  Operator nie ma takiej możliwości??


  Jasne że ma tylko że jak ma się dzieci (nastolatki), które ciągle dzwonią na "koma do kumpeli" to rachunki są ...:cry:

  tak więc chyba skuszę się na taką centralkę. Poczekam może ktoś da mi inny pomysł
 • Poziom 33  
  Witam.
  Jak masz dzieci to momentalnie rozpracują centralkę i nadal będą dzwonić na komórki. Wystarczy ze wyłączą ją z zasilania. Niezawodnym sposobem jest zablokowanie określonych kierunków u operatora. Nie ma możliwości przełamania blokady.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  ale w tym momencie również siebie odetnę od połączeń komórkowych (a są one mi potrzebne )
 • Poziom 34  
  Nie pamiętam dokładnie ale w jakiemś telefonie można buło ustawiać jakies uprawnienia.
 • Poziom 12  
  zakup nowego telefonu raczej nie wchodzi w grę gdyż albowiem kupiłem o,5 roku temu nowy wiec... raczej jakaś centralka albo może coś takiego że jak się chce zadzwonić na koma to trza wklepać jakiś kod na klawiaturze (to by było najlepsze rozwiązanie)
 • Poziom 20  
  Ja jeszcze nie widziałem żeby wyłączona centrala z sieci pracowała :-) To po co ja mam do niej UPSa :-) W ogóle jej do prądu nie powinienem włączać zaoszczędził bym na prądzie :-) A jak by ktoś nie wiedział to do konfiguracji takiej centralki są odpowiednie kody no i hasło tak jak pin do komórki :-)
  http://www.allegro.pl/item441211351_centrala_telefoniczna_panasonic_kx_t30810b.html
  http://www.allegro.pl/item447315061_digitex_dct_12.html
  http://www.allegro.pl/item443959782_centrala_telefoniczna_panasonic_kx_t30810b.html

  Panasonic mają łatwe podłączenie wpina się wtyki jak do telefonu :-) Nie pamiętam wszystkich opcji ale blokowanie powinno być. Potrzebny telefon systemowy do programowania. Jak bym poszukał to powinienem mieć instrukcję obsługi po polsku do tych typów panasonica.
  Digitex łatwo się programuje z komputera na pewno powinna mieć prefiksy (numery dozwolone zabronione). Ja mam większą i ma. Możesz też dzieciakom podłączyć osobny telefon bezpośrednio do pokoju tylko zablokować rozmowy wychodzące będą mogli odbierać bez problemu rozmowy z miasta :-) Ale nie będą mogli dzwonić z tego aparatu na miasto :-) I wiele ciekawych opcji jest akurat w tej centralce :-) A jak dzwonisz sporo na komórki to możesz podpiąć do centralki bramkę GSM i będziesz pomijał linie TP. I już będzie taniej :-)
 • Poziom 12  
  wielkie dzięki kolego
  ps napisz jeszcze więcej szczegółów programowania i trudności tego

  chyba sie skusze na tego digitex`a ale pierw zadzwonię do operatora może jest takie coś że pierw trza wklepać kod na klawiaturze a potem można dzwonić na komórki

  PS a są jakieś tańsze centralki i mniejsze??
 • Poziom 20  
  Zacznij od operatora telefonu tak będzie najszybciej i najtaniej :-)
  Jeśli ma być to digitex to program komputerowy jest dość łatwy. Ja się uczyłem parę godzin i wcześniej nie miałem z tym styczności :-) Mam też digitexa DCT 80. Ma 8 linii miejskich i 48 wewnętrznych. 6 linii miejskich wykorzystanych i 10 wewnętrznych. I to wszystko w większym domku jedno rodzinnym. Do linii miejskich mam też podpięte dwie bramki GSM :-) Mogę z każdego telefonu wewnętrznego dzwonić przez linię TP lub przez bramkę na komórki :-) Tylko dwa z telefonów mają uprawnienia na łączenie wychodzące ale jak ktoś dzwoni z miasta z linii TP czy na bramkę wtedy dzwonią wszystkie wewnętrzne telefony :-) Nie muszę ciągle biegać od jednego do drugiego i jeszcze nosić komórki przy sobie :-) Skończył się problem wiecznie rozładowanej baterii :-) Jak wyjeżdżam wyłączam jedną bramkę GSM a włączam komórkę z tym samym numerem. Mam dwie karty SIM z tym samym numerem telefonu. Teraz robię domofon przy bramie który będzie podpięty też do centrali. I z każdego telefonu wewnętrznego będę mógł rozmawiać i otworzyć furtkę lub bramę. Jeszcze skonfiguruje tak centralę że jak nikogo nie będzie w domu to domofon zadzwoni na centralę centrala przez bramkę GSM na moją komórkę :-) Mogę być w drugim krańcu Polski i rozmawiać z człowiekiem co mi pod bramą stoi i mnie szuka :-)
  Raczej już mniejszej chyba nie ma :-(
  Nie wiem gdzie mieszkasz domek czy mieszkanie? Bo może w przyszłości przydać się parę linii :-)