Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Separator wzmacniacza antenowego - urwany kabel

78scorpio78 25 Wrz 2008 20:05 1856 3
  • #1 25 Wrz 2008 20:05
    78scorpio78
    Poziom 2  

Witam

Przepraszam na wstępie za lamerskie pytanie ale jestem w tych tematach całkowitym "lajkonikiem" ;-)

Mam urwany kabel zasilacza przy wtyczce antenowej z separatorem sygnału - i w związku z tym potrzebuje informacji gdzie podłączamy + a gdzie - ?

Przypuszczam iż "-" idzie na ekran ale bardzo proszę o rade.

Dodatkowo wole się upewnić odnośnie standardów oznaczania "+" na zasilaczach - czarno czerwony to będzie plus a czarny minus ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Pozdrawiam

Paweł

0 3
  • #2 25 Wrz 2008 20:20
    Faces
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

78scorpio78 napisał:
    potrzebuje informacji gdzie podłączamy + a gdzie - ?

+ do +, a minus do minusa :D .

78scorpio78 napisał:
    Przypuszczam iż "-" idzie na ekran ale bardzo proszę o rade.

Dokładnie tak. Dodatkowo minus możesz rozpoznać po tym, że na płytce jest duża powierzchnia masy.

78scorpio78 napisał:
    Dodatkowo wole się upewnić odnośnie standardów oznaczania "+" na zasilaczach - czarno czerwony to będzie plus a czarny minus ?

Tak. Czarno-czerwony to plus, a czarny to minus. Żeby się upewnić na 100% (różnie to bywa, a nóż to chiński zasilacz i zamienili kable w fabryce :D ) to sprawdź to jeszcze multimetrem tzn. miernikiem uniwersalnym.

0
  • #3 25 Wrz 2008 20:49
    5bkera
    Poziom 18  

Witam.Oczywiście ,,-,, idzie na ekran.Co do standardów oznaczeń przewodów to proponuję aby kolega zawsze sprawdził przed podłączeniem polaryzację przewodów ,czyli gdzie jest plus a gdzie minus- miernik do ręki i sprawa załatwiona.Przewód czarno - czerwony to powinien być ,,+,,.Na własnej skórze doświadczyłem ,że zawsze należy to sprawdzić :D. Made in China .
    Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

Ojjjj . Widzę ,że z kolegą Faces napisaliśmy posty w jednym czasie... ale co do treści , to się jednak zgadzamy.

0
  • #4 26 Wrz 2008 08:15
    78scorpio78
    Poziom 2  

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Paweł

0