Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwna obsługa dyskietki w Windows2000

25 Wrz 2008 20:40 767 5
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie,
    opiszę krótko problem z jakim się zetknąłem podczas pracy przy windowsie 2000-do tej pory nie moge sobie z nim poradzić. Może ktoś z Was mi pomoże, chodzi pewnie o zabezpieczenia.
    Najprościej mówiąc kiedy włączam komputer i w stacji znajduje się dyskietka to wtedy mogę z niej korzystać podczas dalszej pracy natomiast jak włączę komputer bez dyskietki to jakiej bym potem nie włożył zawsze wyskakuje komunikat napędu nie znaleziono.
    żeby korzystać z dyskietki to musi ona być włożona podczas startu kompa w momencie gdy w oknie logowania pojawi sie napis - stosowanie zasad zabezpieczeń!
    Mimo wielu prób odszukania jakiejś opcji która tym zarządza nic nie udało się wskórać. Proszę więc o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Problem raczej nie leży po stronie biosu no chyba że system zmienia jego ustawienia podczas startu kiedy ustala reguły zabezpieczeń.
    Jak pracuje w dosie to wszystko jest OK, butowanie, odczyt dyskietek jest prawidłowy.
    Naprawdę sprawdziłem wszystko co mogłem, właściwie przez przypadek spostrzegłem, że stacja działa kiedy stworzymy odpowiednie warunki początkowe ;)
    Może zastanówmy się w drugą stronę, co zrobić żeby w systemach windows stacja dyskietek nie była dostępna oczywiście szperając w zabezpieczeniach a nie wyłączając ją na siłę w systemie.
    Jeżeli to nie przypadek to ta funkcja w windowsie działa tak:

stacja.enable=dyskietka.exist /zmienne typu boolean

Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Cytat:
    zobacz tez co pisze przy stacji dyskietek w managerze urzadzen.
    No właśnie - w Standardowy kontroler stacji dyskietek/Właściwości/Ogólne - okienko : Użycie urządzenia - powinno być -> "Użyj tego urządzenia (włącz)". Sprawdż, co tam masz ?
    :D
  • Poziom 13  
    Oczywiście że jest wszystko włączone jakby to było takie proste nie zawracałbym nikomu głowy.
    Jestem pewien że to kwestia zabezpieczeń w w2k.
    Sprawność i stan wszystkich urządzeń sprawdzam zawsze od razu żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.
    Jeżeli ktoś ma ochotę zadać pytanie czy dyskietki które wkładam są sprawne albo coś w tym stylu to od razu mowie - odpowiedź brzmi TAK.