Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z otwieraniem stron internetowych.

25 Wrz 2008 21:00 7944 13
  • Poziom 16  
    Witam mieszkam w Krakowie i mam internet z kolornetu 1 Mb/s. Mam problem bo strasznie długo mi się otwierają strony internetowe. You tube to już całkiem tragedia gdy miałem Neostrade 512 strony otwierały się o wiele szybciej. Co mam zrobić do tego blokują mi porty że nie działa mi p2p dobrze. Ale ogólnie transfer jest chyba oki średnio 139Kb/s.
    Nie wiem czy jakoś modelować ten ruch czy to z winy kolornetu może czas ich zmienić ?? Co robić ?
  • Poziom 11  
    A możesz pokazać wyniki ping dla np onetu?
    Wtedy mielibyśmy jakąś informację poglądową co do stanu połączenia, wykonaj także ping do adresu ip Twojego dostawcy, do bramy internetowej. Albo daj wyniki polecenia "tracert www.onet.pl"
  • Poziom 16  
    Daje screen z pingów
    Używam głównie Mozilli ale mam Opere i IE ale jest to samo ciężko się otwierają.
    Komp:
    Celeron 2.2GHz 768 MB RAM grafika g-force 4 64MB win xp pro sp2
  • Poziom 15  
    Uzyj F5 i zobacz czy wczyta czy nie, i za którym razem.
  • Poziom 16  
    Creapi jeżeli chodziło Ci o tracert. cały czas daje odśwież i za każdym razem wyskakuje upłyną limit czasu żądania jeśli o to chodzi.
  • Poziom 15  
    A sorki, niedoprecyzowałem. Pisałeś o stronach www wiec chciałem żebyś użył odświeżenia w przeglądarce. Mam pewne podejrzenie bo spotkałem sie niedawno z podobnym objawem. W międzyczasie wykonaj w konsoli polecenie
    ping -n 1000 -l 1024 onet.pl
    i wrzuć tu statystyke.
  • Poziom 16  
    gdy odświeżam przeglądarkę to czasami odświeża się szybko czasami powoli nie ma na to reguły. Szczególnie ciężko chodzi you tube filmy się długo ładują i wp.pl ciężko się odświeża
    ping-n 1000

ping-l 1024
  • Poziom 37  
    Ja bym "w ciemno" dala MTU 1492 na interfejsie. Jak dalej bedzie problem to pomyslimy.
    Program TCP Doctor: http://www.dslreports.com/drtcp
    Ciebie interesuje MAXmtu w ramce adapter setting, jak masz wiecej jak 1 karte sieciowa interesuje cie ta ktora podlaczony jest internet.
  • Poziom 36  
    Zanim to mtu to należy sprawdzić czy to potrzebne ping onet.pl -l 1472 -f (jak pakiet musi być podzielony to zmniejszamy to po -l).

Ponadto co to za łącze? Hrabia322 parametry masz fenomenalne, u mnie na neo 512 jest stałe 93ms, a na neo 1024 47ms (przy l 1000), masz chyba ogromny upload.

Ponadto ja podejrzewam też DNS-y: wpisz nslookup i tam szybko wp.pl wielokrotnie i zobacz czy nie masz timeout-ów.
  • Poziom 16  
    Po podpowiedzi Alany i zrobieniu tego Maxmtu na 1472 tak jak by youtube przyśpieszył z ładowaniem filmów.
    Przepraszam zapomniałem dodać na samym początku łącze z kolornetu to 1Mb po kablu LAN upload mam jakieś 30KB a download przeglądarką to średnio 138 KB
    Mam jeszcze kłopot z P2P blokują mi porty co z tym zrobić ?
    bo przez to nie moge pobierać z pełną szybkościa.
    Nie znam się dobrze na dosie wiec jak coś nie zrobiłem dobrze to napiszcie mi co mam wpisać w cmd i zrobię screena wtedy.

• Poziom 36  
    Na obrazku zapomniałeś o -f (a to blokuje dzielenie pakietów, żeby ustalić MTU, które jest o 28 większe niż max.liczba po -l gdy pakiet nie musi być dzielony).
    Hrabia322 napisał:
    Mam jeszcze kłopot z P2P blokują mi porty co z tym zrobić ?

Nic, czytaj regulamin, jak sobie nic nie zapisali to możesz zerwać umowę, a jak zapisali to zacisnąć zęby i cierpieć.
  • Poziom 16  
    to jest z funkcja -f chodź szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi w tym

• Poziom 36  
    To znaczy, że masz standardowe MTU 1500 i nie trzeba go zmniejszać, choć na próbę możesz tym DrTCP zmniejszyć do 1450 i zobaczyć czy pomaga. Ponadto jak to jakaś dziwaczna sieć to pewnie ponadawali priorytety i pewnie p2p ma zerowy, a youtube b.mały.
  • Poziom 16  
    Terrade twoja teoria z priorytetami może mieć sens bo you tube w ogóle przestało się ładować a p2p chodzi prędkością 20KB max tylko.

youtube