Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mozna podlaczyc kolumny 140W pod wieze 2X60W?

25 Wrz 2008 22:20 2546 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam pytanie jak w temacie: czy mozna podpiac kolumny 140w pod wieze, ktora ma 2x 60w, impedancja 4 ohmy (wieza, jak i kolumny)

Czy jest sens dawania kolumn canton nestor 702: http://www.hifi-wiki.de/index.php/Canton_Nestor_702
    do pomieszczenia 16 m^2, oraz do lipnej wiezyczki samsunga?
    W przyszlosci przy posiadaniu srodkow, moze zakup jakiegos dobrego, niedrogiego wzmacniacza- czy istnieje jakis dobry i niedrogi wzmak z wejsciem audio optycznym??

Jestem zielony w tej materii, wiec prosze wybaczyc, jezeli kogos zdenerwowalem tym postem :)
  • Poziom 14  
    Witam!
    Nic się nie stanie a co do sensu to podepnij i się sam przekonasz ;) każdy ma inne preferencje.
    Ale do tych kolumn polecałbym lepszy wzmacniacz. Co do wejścia optycznego we wzmacniaczu stereo to może nie być za tanio. Ewentualnie możesz dać zwykły wzmacniacz i przetwornik (DAC) ale przetworniki do tanich tez nie należą więc powidz ile byś chciał wydać?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    Słabszy wzmacniacz zawsze możesz dać. Takie kolumny możesz podpiąć ale jak ktoś wpadnie na "genialny" pomysł zrobienia dyskoteki to licz się z wymianą wzmacniacza wieży/wieży.
  • Poziom 9  
    Na dzien dzisiejszy kaski brak, ale tak ok 600 zl na wzmak, moze do 1000 przy korzystnych wiatrach :).
    A 5.1 wzmacniacze z wejsciem optycznym sa tansze?
  • Poziom 14  
    Witam ponownie!
    To jest tak... stereo z wbudowanym DACiem w klasie budżetowej nie widziałem a jak wiadomo sprzęt wysokiej klasy kosztuje. Za to różne kina domowe i inne tego typu wynalazki mają wejście cyfrowe do podpięcia DVD i kosztują dużo mniej.
    Jeżeli chodzi o stereo to mógłbyś kupić/zrobić jakiegoś wzmaka i do tego dołożyć DAC na TDA1543 lub innym tanim przetworniku i wyjdzie tanio. DIY teraz popularne to można czasem kupić rozsądny sprzęt w rozsądnej cenie. No ale nie wiemy za bardzo co chcesz tym osiągnąć? jakie są twoje oczekiwania/preferencje? Do czego Ci to wejście optyczne? i dlaczego światłowód? koaksjalne nie może być?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Koaksjalne tez moze byc: wyjscia cyfrowe z plyty glownej w kompie.
    Moje oczekiwania to muzyka stereo plus filmy z kompa.
    Mam jeszcze pytanie, czy filmy zapuszczone na kompie z dvdrw pioneera i przepuszczony dzwiek przez koaksjala do wzmacniacza bedzie takiej samej jakosci jak przy dvd stacjonarne do wzmacniacza?
    Co do DIY to raczej odpada- nigdy czegos takiego nie robilem, a pewnie troche to skomplikowane... Chyba ze mozna cos gotowego i ciekawego kupic.
    Dzieki za zainteresowanie :)
  • Poziom 25  
    Akai AM67, nie jest to świeżynka, ale wejścia optyczne i cyfrowe ma. To wzmacniacz stereofoniczny.