Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blad ochrony w Windows 98.

04 Mar 2004 22:09 1944 19
  • Poziom 19  
    Proszę o poradę w czasie przeglądania stron internetowych wyskakuje taki komunikat : Kernel 32-wystąpił błąd ochrony w module KRNL386.exe po tym komunikacie blokuje mi się możliwośc przeglądania stron internetowych i zamyka się okno przeglądarki często występuje też w tym momencie zawieszanie się komputera i dopiero reset na obudowie pomaga.
    Zjawisko to nie występuje za każdym razem.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 13  
    Błędy w IE lub mało zasobów lub przetaktowany komputer lub wywalony Win98 albo inna cholera (komunikaty w Win'98 są enigmatyczne i niejednoznaczne) ta winda melduje o błędzie kernela przy lada okazji. Przeskanuj też system, najlepiej antyvirem z płytki lub dyskietką nagraną na CZYSTYM komputerze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Zrezygnuj z IE i zainstaluj Mozille albo Opere.
  • Poziom 12  
    Zamień plik oleaut32.dll za pomocą Kontrolera plików systemowych . Znaduje sie w Informacjach o systemie menu Narzedzia. Zaznaczasz opcję Wyodrebnij jeden plik z dysku instalacyjnego w polu tekstowym wpisujesz oleaut32.dll i Rozpocznij.
    W oknie Wyodrebnij plik w olu tekstowym Przywróć z: wpisujesz scieżke dostępu do instalki Win98, a w polu Zapisz w: c:\windows\system i ok
    Uruchom ponownie komputer i problem powinieneś mieć z głowy.
  • Poziom 21  
    O ile dobrze pamiętam, to podmianka oleaut32.dll usuwała błąd "nieprawidłowa wersja procedury wejści RPC" - pojawiał się zawsze przy instalowaniu nowych programów. Ale zaprzeczam, że może mieć to związek z Twoim przypadkiem.

Nigdy nie próbowałem podmieniać pliku metodą w powyższym poście. Jeżeli się nie uda w ten sposób, to z instalki windowsa (nie pamiętam z którego cab-a) wypakój ów plik np. na c:, następnie uruchom komputer w trybie ms-dos, lub przy uruchamianiu windy wciśnij F8 i wybierz tylko wiersz poleceń. Skopiuj wypakowany plik do c:\windows\system (c:\>copy c:\oleaut32.dll c:\windows\system). Uruchom windę (win) już będziesz miał podmieniony plik.

Ale moim zdaniem masz jakiegoś robala.
  • Poziom 14  
    Możliwości aż zanadto - uszkodzenie sprzętu, wirus, dialery ...
  • Poziom 22  
    panowie..... wszystkie błędy w windowsie, są spowodowane jakczęściej błędami pamięci RAM :D, czyli nie używać piratów... to one najczęściej mieszają..... Te błędy mogą być wywołane uszkodzonym plikiem, lub dziwnym plikiem, zgadzam się z kolegą Pitereksem - to może być wina sprzętu... ale nie MUSI tak być - uszkodzony Plik...
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    GD napisał:
    panowie..... wszystkie błędy w windowsie, są spowodowane jakczęściej błędami pamięci RAM :D, czyli nie używać piratów... to one najczęściej mieszają..... Te błędy mogą być wywołane uszkodzonym plikiem, lub dziwnym plikiem, zgadzam się z kolegą Pitereksem - to może być wina sprzętu... ale nie MUSI tak być - uszkodzony Plik...
    Pozdrawiam

Podpisuke się pod GD
    Tylko co rozumiesz pod pojęciem "pirat" :?:
  • Poziom 19  
    Panowie dziękuje spróbuje przetestować Windowsa antywirem natomiast jeżeli to nie pomoże to klapa jak sprawdzić co jest tego przyczyną ? może rady kolegów pomogą z tą podmianą pliku.
  • Poziom 15  
    To jest właśnie WINDOWS
    kernel = jądro; jest nie dopracowane w 98 i takie błędy sie pojawiają, jak by jądro było open office jak linux to zaraz wszyscy programiści by ulepszali cały system a nie ci "specjaliści" z Microsoftu i cały świat by na tym skorzystał przez to linux jest zajbis*y pod względem stabilności a windows to dupa która sie upraszcza dla poczatkującyh użytowników. Z windowsem jest jak z wyrobami z chin, tam panuje zasada najtaniej zrobic (czyt. niedokładnie) i bardzo drogo sprzedac, powiem tak jezeli w chinach bezmarkowe DVD kosztuje 6$ to pomyślcie co w windowsie siedzi, fajnie jest kolorowiutkie i ładnie sie prezentuje a w środku jest dziadostwo! Druga zaleta linuxa ze mało jest wirusów napisanych pod linuxa, jest szybszy i stabilniejszy, a faktem jest ze coraz wiecej osób olewa najwiekszy chłam z Microsoftu i sięga po linuxa dla przykładu podam ze Afryka już powaliła to i wszyscy siedza na linuxie za darmo! tak samo sie dzieje w niemczech i innych krajach!
    A dlaczego sie tak dzieje, mianowicie podam przykład jak jedna szkoła prosiła Microsoft o darmowe licencje bo ledwo wiążą koniec z końcem a oni im odpowiedzieli zeby uzbierali cash bo oni nie sa organizacją charytatywną i zainstalowali system operacyjny Linux!!!!!!!
  • Poziom 16  
    Net mi nie chodzi na linuksie (cholerny dlink olewa użytkowników linuksai nie pisze sterów do WiFI), więc muszę siedzić na windzie. Ale popieram całym sobą Mario18. Aleużytkownicy windy też moga kazać pocałować się w ... panom z Microsoftu. Zainstalujcie OpenOffice.
    Ile ja już miałem niebieskich ekranów. A w linuksie jak program sią zawiesza to linux dalej pracuje.I można go zawsze "kill".
  • Poziom 13  
    "Mario18" "goscu" - panowie opanujcie się. Nie jestem zwolennikiem Microsoftu (jego polityki cenowej), ale oddajmy im sprawiedliwość.
    Dzięki systemom Windows komputery stały się łatwe w obsłudze.
    Większość z nas rozpoczynała swoją przygodę z komputerem na którym hulała jakaś wersja Win9x. To czy komuś się to podoba czy nie, to tylko i wyłącznie jego prywatna sprawa. Ja sam używam W2k, ponieważ pod linuksa nie stworzono jeszcze aplikacji odpowiadającej moim wymaganiom, a na stacje Sparc lub podobne niestety ale nie mam kasy.
    Jestem gorącym zwolennikiem "Open Souce", ale nie mam czasu na czynne uczestnictwo w tworzeniu tego świata. Natomiast Wy, zachowujecie się jak dzieci /bez urazy/.
    pozdrowienia
    JackOne
  • Poziom 22  
    Już wyjaśniam co rozumiem przez "pirat" :D: Otóż jak ktoś kupuje pirackie wersje.... nie ma tej pewności, co do jakości programu :D. Najczęściej jest to wina wszelkich craków... no cóż... jak ktoś ingeruje w algorytm programu.... wszyscy wiecie jak to się kończy :D
    thx dla jackone :D
    Zgadzam się z tobą :D... pamiętam te piękne czsy DOSa gdy użyszkodnik musiał coś wiedzieć :D, a teraz każdy kto umie obsłużyć windowsa... myśli, że dużo wie... kto spotykał się z poważnymi problemami - np. administracyjne wie co to znaczy umieć coś....
    Nie ywpowiadam się co do waszego zachowania - nie śledzę tego aż tak dosłownie :D, ale czytam...
    miłęj dyskusji wszystkim życzę, oraz samych sukcesów :D
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    mialem ten problem juz kilkakrotnie w 80% bylo to spowodowane wirusem reszta to wina uszkodzonych plikow .teraz mam nortona i juz dawno tego nie mialem:) pozdro
  • Poziom 22  
    widzę, że i inni się spotykają z tym problemem :D, wirusy - ok... ale muszą one ingerować w pamięci RAM (obszar który wykorzystuje system :D)
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    IE 6 mam zainstalowany niestety pomogła dopiero reinstalacja Windows dziekuje.
  • Poziom 22  
    na pszyszłość radzęmieć mniej cracków itp
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Niewiem jaki dodatek masz na mysli nie instalowałem nic innego dlatego mysle że mógł to być wirus ale niekoniecznie.
  • Poziom 15  
    Panowie - na płytce z instalką WIN'98SE (bo tylko taki jako tako działa) w katalogu Win98 jest plik setupcor.exe . Nie trzeba od razu "wymianiać" windowasa na "od nowa" - jeśli to nie pomoże no to wtedy i owszem - nie ma innego wyjscia. Setupcor.exe reinstaluje sam rdzeń windows'a nie powodując utraty "kontaktu" ze sterownikami i programami. A jeszcze jedno - pamiętaj o trwałym wyłączeniu autoochrony przed uruchomieniem setupcor.exe (ochrony przed wirusami). Pozdrawiam.