Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Sony SLVX50 - obraz po nagraniu skacze...

04 Mar 2004 22:18 1209 3
  • Poziom 11  
    Witam !

VCR Sony, 6 głowicowy. Wszystkie taśmy odtwarza OK. Po nagraniu przez tuner lub AV i odtworzeniu na tym samym magnetowidzie obraz skacze (przewija z dołu do góry). Nagranie odtworzone na jakimkolwiek innym magnetowidzie jest poprawne. Najdziwniejsze jest to, że nagranie np. 7 pasów lub innego sygnału testowego z generatora (tuner/AV) odtwarzane jest z synchronizacją. Nie jest to problem toru taśmy. Najpierw myślałem, że lewa rolka się przekręciła, ale efekt jest nie identyczny, ale podobny do tego, po jej przekręceniu. Nie jest to też problem zasilacza (ale tutaj nie mam jeszcze 100% pewności). Na płycie głównej, tuż obok złącza sygn. głowicy jeden z R smd był odlutowany. Ale czy z tym R czy bez niego, videlcowi to bez różnicy. Przelutowałem i tak połowę płyty w tej okolicy. Zastanawiam się czy to wina głowicy... tylko jak to sprawdzić ? Oczywiście pomiarem a nie przez podkładankę, bo za bardzo nie mam czego podłożyć w zamian.

PS: Mogłem się rąbnąć w symbolu bo mam dwa soniaki na tapecie, oba na zimowe wieczory ;)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Ruszenie trackingiem coś zmienia? Licznik idzie?
  • Poziom 11  
    tor tasmy OK licznik liczy skacze obraz a nie mryga jak przy złym albo braku trackingu...
    Nawet CTL mierzyłem z nudów oscyloskopem, OK i bez zakłóceń

Zresztą ruszać nie mam zamiaru wcale, bo widzę że taśma idzie prawidłowo... pytanie jest raczej, czy taki efekt może być spowodowany zużyciem głowicy... jest tak jakby zbyt niski poziom sygnału nagrywanego, bo sam nie może poprawnie odtworzyć WŁASNYCH nagrań. Ale nie mam pewości, nie wiem, co i jak z tymi głowicami przy nagrywaniu, która i kiedy się załącza...
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    To porównaj oscyloskopem poziom sygnału z głowic PB FM dla kasety z której obraz jest stabilny i kasety nagranej na nim. Jeżeli są zużyte glowice wizyjne to będzie wyraźna różnica.