Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson FX7600+ monoblock twin

daniel kielonek 26 Wrz 2008 14:26 3588 9
  • #1 26 Wrz 2008 14:26
    daniel kielonek
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Mój problem polega na komunikacji tunera z TYM konwerterem.
    Zaczne od początku.. Miałem podłączony tuner DSR5001 do antenki z dwoma niezależnymi konwerterami + diseq - (HB i ASTRA) i wszystko znakomicie chodziło. Dokupiłem FX7600 + monoblock twin, żeby niezależnie oglądać programy. Zmieniłem konwerter na nowy(jak należy) i podłączyłem tunery. Okazało się ,że nie mogę odbierać programów z ASTRY ani na jednym ani na drugim tunerze.. dodam że zmieniałem diseqC w jednym i w drugim tunerze. przy zmianie transpondera na astrze jakby się sygnał na chwile pojawił ale nie było programu.
    HB oglądam na jednym i na drugim z tym że jeszcze nie chodzą mi niektóre programy tj. polonia ,puls?. Dodam,że tunki są edukowane.
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 26 Wrz 2008 15:10
    darek23422
    Poziom 27  

Na początek sprawdź poprawne zamontowanie monoblocka patrząc od tyłu anteny po prawej astra wgraj nową listę napisz jaką masz antenę i ustaw dokładnie sygnał z HB aby sygnał był full

0
  • #3 26 Wrz 2008 15:16
    daniel kielonek
    Poziom 10  

Monoblock jest dobrze zamontowany, HB full liste jak w jednym tunerze tak i w drugim mam najnowszą antena wym ok. 100/120cm

0
  • #4 26 Wrz 2008 15:23
    darek23422
    Poziom 27  

Jedynie zostaje sprawdzić ci u kogoś na instalacji czy działa jeśli nie to może byc uszkodzony

0
  • Pomocny post
    #6 26 Wrz 2008 23:01
    tomarex
    Poziom 24  

daniel kielonek napisał:
    mam najnowszą antena wym ok. 100/120cm

Bo to jest za duża antena do monobloka. Monobloki działają poprawnie z antenami 80-90 cm. Dlatego nie łapiesz Astry.
    Ustaw tuner na program z Astry i przekręć delikatnie antenę na wschód i wtedy zobaczysz czy to prawda.

0
  • #7 27 Wrz 2008 10:51
    LeDy
    Poziom 43  

Cytat:
    Monblock to dwa konwertery połączone ze sobą wspólna obudową do której zamontowano także przełącznik DISEqC. Ustalona odległość konwerterów sprawia, że od geometrii anteny parabolicznej zależy odległość kątowa satelitów "widzianych" przez oba konwertery zawarte w monoblock. Warunek optymalnego odbioru satelitów HotBird i Astra przy typowej odległości konwerterów (środków oświetlaczy) 6 cm, spełniają anteny o średnicy około 80 cm

0
  • #8 27 Wrz 2008 20:59
    daniel kielonek
    Poziom 10  

To jest ten konwerter : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=434901733

Właśnie znalazłem przyczyne po dwóch godzinach siedzenia przy antenie.. Co ciekawe kręcąc anteną na boki wogóle nie da się złapać astry ...dopiero jak ściągnąłem konwerter i go skierowałem delikatnie w prawą stronę to złapało Ferguson FX7600+ monoblock twin. Tak więc tomarex i LeDy mają rację. I teraz nie wiem czy wymienić czaszę czy konwerter . Jeśli konwerter to chciałbym założyć dwa twin-y - http://www.allegro.pl/item445925810_konwerter_twin_inverto_0_2db_gwar_5_lat_hdready.html
    Mam pytanie.. czy można do nich założyć dwa osobne diseqC ,żeby można było odbierać HB i AS na dwóch tunerach ?
    Drugie pytanie : jeśli zmienię czasze na 80-90 będzie na 100% działało bez problemu ?
    Wielkie dzięki za pomoc

0
  • #10 09 Lis 2008 22:01
    daniel kielonek
    Poziom 10  

Okazało się jeszcze ,że konwerter był uwalony. zmieniłem czasze na 80 i zreklamowałem konwerter i działa wyśmienicie. Dzięki wszystkim za pomoc. Temat zamykam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo