Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Statywy pod kolumny lx-15 wharfedale

26 Wrz 2008 14:54 4919 15
  • Poziom 9  
    Chciałbym prosić o poradę - jakie statywy pod kolumny wharfedale lx-15 kupić. Jest trochę typów na rynku, nie orientuję się które wybrać, ceny podobne 99 - 130 / sztuka - kraftman / proel ? Aluminiowe / stalowe ?
    Będę wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam :)
  • Poziom 26  
    Zobacz oferte firmy Athletic dobre no i wytrzymale i niezzawodne
  • Poziom 12  
    Ja używam aluminiowych Proela po 100,- zł/szt. Wieszam kolumnę trójdrożną Elestra na 15" (waga ok. 35 kg). Wytrzymuje spoko. Statywy są bardzo lekkie w transporcie i mają pokrowiec w standarcie. Polecam.
  • Poziom 27  
    Ja od kilkunastu lat używam Widlickiego.... Łatwo dostać części zamienne...
  • Poziom 16  
    Witam
    Pod kolumny LX-15 Wharfedale używam stalowych statywów firmy AKMUZ i sprawdzają się w 100% czy sala czy plener. Dla własnej wygody a i potrzeby zrobiłem jedną dziurę dodatkową, i kolumny są o jakieś 10 cm niżej.
    pozdrawiam
    stary klezmer
  • Poziom 16  
    Witamm , tak nie do końca.. LX-15 posiadają gniazdo nie okrągłe ( tzw. sześciokąt ), przy moich takie są . A więc statyw okrągły i troszkę się " gibocą " ale tak narazie jest .. Z czasem kupię gniazda okrągłe i zamontuję i będzie OK.....POZDR>>>
  • Poziom 16  
    Witam ,, nie chodzi Mi o statyw ,, tylko jest luz w gnieżdzie kolumny , ponieważ Lx-ach jest tzw. sześciokąt a statywy są przeważnie pokroju okrągłego , i stąd te gibocenie ".. Ja używam statywów firmy SAMSON , lekkie, poręczne. Zeby ta kolumna miała gniazdo okrągłe byłoby OK.......... POzdr ....
  • Poziom 9  
    Czy ktoś z szanownych kolegów miał jakieś złe doświadczenia z flanszami na statywy w tych kolumnach? Są z tworzywa i nie wyglądają solidnie, choć kolumny nie są wyjątkowo ciężkie, pomyślę chyba jednak o wymianie flansz na metalowe...
  • Poziom 27  
    A może dwugniazdowe lub wielokątowe? Można pochylić do audiencji...
  • Poziom 16  
    Witam
    Kolego Andrik, czy Ty na pewno masz kolumny Wharfedale LX-15?. Posiadam je od dwóch lat NIGDY nie było problemu z gniazdami które u mnie są aluminiowe lub jakiś stop metalowy - nie znam się na metalach, ale od wkładania na statyw są porysowane i widać metal. Skoro uważasz że kolumny nie są wyjątkowo ciężkie, to spróbuj je sam włożyć na statyw a po chałturce (zmęczenie) zdjąć - życzę powodzenia.
    pozdrawiam
    stary klezmer
  • Poziom 9  
    Tzn - kolumny to na pewno lx-15, natomiast co do flanszy to dałem ciała....zadrapałem ją nożem i okazuje się że faktycznie to jakiś metal.... więc jest ok. dałbym głowę że to plastik. Nie miałem jeszcze okazji je stawiać na statywach. Co do ciężaru kolumn - dla mnie są stosunkowo lekkie gdyż grałem i nosiłem cięższe :)
    pozdrawiam :)
  • Poziom 12  
    a sa jakies statywy wogóle do lx-15 z koncówka szesciokątna?
  • Poziom 11  
    filioman napisał:
    A może dwugniazdowe lub wielokątowe? Można pochylić do audiencji...

Mówisz o statywach dwugniazdowych lub wielokątowych? Jak to działa?
  • Poziom 32  
    Posiadam kilka sztuk statywów Akmuza i nie zauważyłem kolebania się paczek (lx 15 też) co niestety może się dziać przy tanich athletikach czy eurolightach - dużo cieńsze rurki. Jak już coś się kołysze to może kilka zwojów taśmy izolacyjnej lub owijki instalacyjnej - meszkowej ;) .
  • Poziom 35  
    Najważniejsze, to żeby miały na dole 6 elementów poprzecznych. Jak popatrzysz na zdjęcia, zobaczysz o co chodzi. Tańsze modele mają tylko 3 wspomniane elementy.

Firmy - górna półka, to Widlicki (polskie statywy i nic nie "chybocze") i niemieckie K&M. Potem niżej Athletic, Kraftman i Proel.

Aluminium - jak masz drogie i lekkie kolumny (np. Electro Voice ZXa 5 albo Dynacord D12), to kupujesz drogie i lekkie statywy aluminiowe. A więc zapomnij;)

--
    pozdrawiam
    Hefi