Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung L760 - biały wyświetlacz

ŻuLu 26 Wrz 2008 17:16 9493 13
  • #1 26 Wrz 2008 17:16
    ŻuLu
    Poziom 9  

Witam. od 7 miesięcy posiadam telefon Samsung SGH-L760 i po 6 miesiącu normalnego użytkowania zaczął się zacinać i po kilku dniach zaczął się sam restartować przy odsuwaniu i zasuwaniu klapki. Telefon był na gwarancji to oddałem do Play'a na 2 tygodnie do naprawy i mi go naprawili (serwis w Tarnowie) a opis naprawy wyglądał tak:

Cytat:
    ZGODNIE Z ZALECENIAMI PRODUCENTA TELEFON PRZEPROGRAMOWANO, APARAT SPRAWNY NADAJE I ODBIERA POLACZENIA, LOGUJE SIE DO SIE W SIECI, WLACZA SIE I WYLACZA POPRAWNIE, TEST OK

Przy odbiorze telefonu w salonie Play kazano mi sprawdzic telefon czy jest wporządku a nastepnie podpisalem odbiór i włączony telefon schowałem do orginalnego pudelka po czym pojechałem do domu. Po 30 minutach byłem już w domu i jak zobaczyłem na telefon to wyświetlacz był już cały biały. Restartowanie telefonu nic nie pomagało więc na następny dzień poszedłem do innego salony Play oddać telefon na gwarancje po raz drugi i w opisie uszkodzenia napisano:
    Cytat:
    Klient zgłasza: Biały wyświetlacz. Proszę o gruntowne sprawdzenie telefonu, gdyż usterka wystpiła w ciągu godziny od odebrania telefonu z serwisu.

Wysłano telefon do Warszawy. po dwóch tygodniach otrzymałem list polecony z informacją że telefon jest gotowy do odbioru w salonie Play, lecz dołączono raport z naprawy sprzętu:

OPIS NAPRAWY:
    Cytat:
    STWIERDZONO ŚLADY CIECZY NA PŁYCIE GŁÓWNEJ TELEFONU W OKOLICY CZYTNIKA KART SIM.. ZGODNIE Z POSTANOWIENIAMI KARTY GWARANCYJNEJ, SERWIS ODMAWIA PRZEPROWADZENIA NAPRAWY GWARANCYJNEJ.

UWAGI:
    Cytat:
    WYKONANO DOKUMENTACJĘ FOTOGRAFICZNĄ. KOSZT NAPRAWY POGWARANCYJNEJ (WYMIANA PŁYTY GŁÓWNEJ LUB CAŁEGO TERMINALA) PORÓWNYWALNY Z KOSZTEM ZAKUPU NOWEGO TELEFONU.

Dokumentację fotograficzną o której wspomina serwis dołączam poniżej. Ja na tym zdjęciu żadnej cieczy nie widzę, ale niestey nie znam sie na tym i nie wiem jak może wyglądać ślad cieczy na płytce głównej. Problem jest w tym że telefon nie miał nigdy żadnego kontaktu z żadną cieczą ani z parą wodną. Jedyny moment kiedy telefon nie był pod moją opieką to czas kiedy był serwisowany w serwisach w Tarnowie i potem w Warszawie gdzie stwierdzono ślad cieczy.

Podejrzewam że serwis w Warszawie się pomylił, a jeśli nie to serwis w Tarnowie musiał dopuścić do tego aby ciecz dostała się do telefonu. Na gwarancji mi napisano "ODMOWA NAPRAWY GWARANCYJNEJ ŚLADY CIECZY " więc gwarancja prawdopodobnie na nic mi się zda ale serwis dał swoje plomby gwarancyjne na obudowie pod baterią. Ja nic z tego wszystkiego nie rozumiem. Nie wiem co robić. Proszę o porady, gdyż mogą one być dla mnie bardzo cenne :cry:

1 13
  • #2 26 Wrz 2008 17:57
    rekord100
    Poziom 23  

Niestety standardowa procedura w serwisach gwarancyjnych.A co możesz? Nie za dużo, możesz się z nimi sądzić, szkoda czasu i zdrowia, możesz oddać do serwisu pogwarancyjnego.W domowym zaciszu sam za dużo nie zrobisz.

0
  • #3 26 Wrz 2008 18:21
    kubi_b
    Poziom 17  

jesli sie nie myle to w tym miejscu co zaznaczylem ale zdiecie wjest malo wyrazne w powiekszeniu.
    nic nie zrobisz bo slady cieczy sa a dowodu na to ze nie bylo ich wczesniej nie masz i im raczej tego nie udowodnisz.

0
  • #4 26 Wrz 2008 20:55
    morgan_exe
    Spec od GSM

W tym miejscu to i tak raczej zwiazku nie ma z lcd, ale gwarancja anulowana. Serwis pogwarancyjny pozostaje ;)

0
  • #5 26 Wrz 2008 21:09
    ŻuLu
    Poziom 9  

a jeśli już jest ten ślad cieczy to czy jest możliwość naprawienia tej usterki odpłatnie? Czy tak jak mi napisali że to nie opłacalne? Bo znajomy mi powiedział że wyprał mu się telefon i oddał do serwisu i za 30PLN mu to naprawili i wszystko dziala

0
  • #6 26 Wrz 2008 22:01
    rekord100
    Poziom 23  

Cena to już indywidualna kwestia danego serwisu, jeden może zrobić za 30 a drugi weźmie 100.

0
  • #7 27 Wrz 2008 08:25
    ŻuLu
    Poziom 9  

hmm...ale telefon czasami wlacza sie normalnie ;) tylko ze po okolo 5-10 minutach jak sie bawie telefonem to sie znowu bialy robi :)

0
  • #8 27 Wrz 2008 09:49
    kubi_b
    Poziom 17  

morgan_exe napisał:
    W tym miejscu to i tak raczej zwiazku nie ma z lcd, ale gwarancja anulowana. Serwis pogwarancyjny pozostaje ;)

ale o ile mi wiadomo to nie ma znaczenia gdzie jest slad czieczy, wazne ze jest ;)

0
  • #9 27 Wrz 2008 10:29
    rekord100
    Poziom 23  

ŻuLu napisał:
    hmm...ale telefon czasami wlacza sie normalnie ;) tylko ze po okolo 5-10 minutach jak sie bawie telefonem to sie znowu bialy robi :)

Podejdź do jakiegos serwisu, ja ostatnio męczyłem jakiegoś samsunga po zalaniu e250, kąpanie, grznie, nic nie pomagało, leżał aż wgrałem mu soft i śmiga do dziś, ewentualnie taśma, z tym że jak wspomniałem wcześniej w domowym zaciszu bez sprzętu nie wiele możesz zrobić.

0
  • #10 26 Paź 2008 12:20
    wedkarz014
    Poziom 1  

Mam podobną sytuacje telefon miałem w Crystal Case'sie telefon mi się wyłączał normalnie gdy leżał, gdy się rozmawiało oddałem go do serwisu i mi po 2 tyg przysłali że jest zalany i gwarancja mi przepada pomyślałem sobie a trudno opyle go jaiemuś serwisowi i kupie sobie inny mój stary zachodzi do domu daje mi go ja go włączam a on nic nawet się nie włączył ja go do ładowania i mi tylko wywaliła Download i nic odpaić się nie da starszy poszedł znowu oddać że oddawał go niesprawnego w małym stopniu a teraz w ogóle nie chodzi i nic nie chcą mi naprawić mówią że jeśli zapłacę telefon nigdy w życiu nie miał kontaktu z wodą po prostu zalali go w serwisie lamusy i aktualnie musze używać 2 tel taty chyba na allegro kupie z rozbitym wyświetlaczem i śrubokręt specjalny i go sobie sam zrobie ale najpierw zaniose go do serwisu jakiegoś i powiem im żeby mi go rozebrail i powiedzieli co z nim nie tak czy na pewno płyta czy moze taśma od lcd
    a tel da się rozkręcić nawet bez specjalnego śrubokreta ja mu rozkręciłem wszystkie śrubki oprócz tej która była zaklejona plombą ale za chwilę ją oderwe i sam zobacze co tam jest porobie zdjęćie i wkleje mozę coś poradzicie i powiecie co się zwaiło

0
  • #11 26 Paź 2008 19:14
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda

wedkarz014 napisał:
    ja go do ładowania i mi tylko wywaliła Download i nic odpaić się nie da

Zalane gniazdo systemowe, telefon trzeba rozkręcić ( choć nie zawsze) dokładnie wyczyścić piny wewnątrz i na zewnątrz telefonu, być może potrzebna będzie wymiana tego gniazda

0
  • #12 26 Paź 2008 19:27
    adelqaa
    Spec od GSM

rekord100 napisał:
    Cena to już indywidualna kwestia danego serwisu, jeden może zrobić za 30 a drugi weźmie 100.
    Jka zrobisz mi l760 lcd za 100 podsyłam jutro 5szt, podaj adres.

0
  • #13 26 Paź 2008 19:35
    rekord100
    Poziom 23  

adelqaa napisał:
    rekord100 napisał:
    Jka zrobisz mi l760 lcd za 100 podsyłam jutro 5szt, podaj adres.

Czy Ty umiesz czytać wszystkie posty ze zrozumieniem po kolei, czy tylko wybiórczo?

0
  • #14 30 Cze 2010 13:53
    ŻuLu
    Poziom 9  

telefon sprzedałem na Allegro w kategorii "Uszkodzone" i kupiłem HTC Diamond :) Temat zamykam bo nie aktualny. Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów