Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kyocera FS-9000 - jak zresetować błąd E3 w tej drukarce?

26 Wrz 2008 21:44 1810 9
  • Poziom 21  
    A wymieniłeś na nowy skaner, czy jakiś używany? Może jest brudny? Dziwny przypadek, zwykle jak wymieniałem skanery w kyocerach 9500 nie było takich problemów. A może coś nie podpięte?
  • Specjalista KYOCERA
    A jakie ma oznaczenie ten laser? Czy taki sam jak poprzedni? Z jakiej drukarki był wyciągnięty?

I czy masz pewność, że też jest sprawny?

Czy sam czyściłeś ten laser? czy coś w nim rozbierałeś?

Tego błędu się nie kasuje, wystarczy wymiana lasera.
  • Poziom 10  
    Podmiana była z identycznej drukarki - a czy działał pewności nie mam - być może jak sugerujesz również ten drugi moduł LK35 jest uszkodzony. Ale pomogłeś informacją że się nie resetuje błędów. Czyściłem lusterka ponieważ były brudne z toneru. Jak obserwowałem laser się włącza i promień odbija się ładnie od silniczka a potem od lusterek.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

czy czyściłeś same lustartka, czy może coś jeszcze odkręciłeś?

Chodzi mi o taką płytkę z elektroniką?
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

i właśnie o tą płytkę chodzi...tłumacząc po chłopsku, jej ustawienie jest bardzo ważne w pracy lasera....jakiekolwiek przesuniecie o włos powoduje właśnie taki błąd....teraz musisz probowac...probowac...az trafisz na jej prawidlowe jej polozenie.
    Tej plytki nigdy sie nie rusza!
  • Poziom 10  
    Oki - zaczynam próbować zatem ustawienia - jednak ruszyć nią musiałem ponieważ na płytce pojawił się problem w postaci zimnego lutu i silniczek nie startował z każdej pozycji i trzeba było mu pomagać palcem - po zabiegu silniczek rusza ale teraz z błędu e2 zrobił się właśnie e3 ;o) - nic to próbuje - dam znać jeśli uda mi się ją rozruszać - dzięki