Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ladowarka solarna - czy oplaca sie kupowac, jak dziala itp

27 Sep 2008 02:46 2812 1
  • Level 10  
    Witam.

Mam nadzieje ze tym razem trafilem dobra kategorie :)
    Interesuje mnie ladowarka sloneczna do telefonu i gpsu. Przegladalem oferty allegro - sa rozne, zazwyczaj do okolo 70 zl, zazwyczaj 5 volt, 3,5 czasami 12.
    Chcialbym sie od Was dowiedziec kilka rzeczy na ten temat.
    Primo ladowarki sa uniwersalne, maja koncowki do kilkunastu modeli telefonow. Tu jest pierwszy problem - czy wszystkie sprzety tego typu sa z firm typu forever ? Czy szanujaca sie firma typu nokia nie robi takich wyspecializowanych urzadzen do swoich aparatow (nie znalazlem).

Na ladowarce sieciowej jest wyraznie napiane napiecie takie a takie laduje pradem tyle a tyel miliamper. Ladowarka solarna pomimo ze ma swoja baterie i pewnie jakos troche wyrownuje napiecie, nie podaje pradu super stalego - czy to bardzo szkodzi urzadzeniu ladowanemu ? Jak to jest tak naprawde z tym ladowaniem, jak telefon ma ladowarke sieciowa przykladowo 5v 890miliamper, a podepne go pod solarna ktora daje wiecej, lub mniej miliamper - co sie tak naprawde moze stac ? uszkodzenie elektroniki ? skracanie zywotnosci baterii ? Czy wogole oplaca sie takie cos kupowac, czy lepiej zaopatrzeyc sie w dodatkowa baterie ?
    Bede wdzieczny za wyjasnienie mi tego tematu w miare lopatologicznie :)
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 29  
    Max prąd ładowania i czas ładowania jest ściśle określony dla każdego rodzaju akumulatora.
    Jeżeli jak podałeś ładowarka ma 5V, 890mA to można również ładować mniejszym prądem ale w dłuższym czasie.

Sam pomysł używania kabury z "baterią słoneczną" jest oryginalny i wart polecenia. Szczególnie na wyprawy turystyczne :)