Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy taka drukarkę wyrzucić na śmietnik

27 Wrz 2008 16:26 4902 14
  • Poziom 9  
    Posiadam Epson Stylus D68 i ostatnio pojawia się taki komunikat:"Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiegł końca. Skorzystaj z dokumentacji drukarki".Podobno to kwestia zresetowania drukarki do ustawień fabrycznych,tylko nie wiem jak to zrobić.Zmarnowałem pół dnia w necie i nic nie znalazłem.Słyszałem że to może być kombinacja wciśnięcia różnych klawiszy drukarki.Do serwisu nie oddam bo jak znam życie to naprawa będzie kosztowała tyle co nowa.Proszę pomóżcieee!
  • Spec od drukarek
    Wpisz do wyszukiwarki "SSC Service Utility" - jeżeli znasz angielski, na pewno sobie dalej poradzisz :D W przyszłości nie zaszkodzi też rozebrać i wyczyścić drukarkę (szczególnie gąbkę na zużyty tusz i przewody pompki).
  • Poziom 9  
    Niestety nic to nie dało.Chyba ten programik nie obsługuje tego modelu drukarki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od drukarek
    I nie zapomnij po skasowaniu tym programem wyłączyć drukarki, a następnie odłączyć na jakieś kilka minut zasilanie.
  • Poziom 37  
    Witam, zastanawia mnie czy tego typu komunikaty nie są czasem naciąganiem na serwisowanie sprzętu. Sam też wiem o kilku drukarkach laserowych które domagały się wymiany bębna mimo tego że drukowały bardzo dobrze i drukują nadal po zresetowaniu.
    Pozdrawiam.
  • Spec od drukarek
    Z jednej strony, taki komunikat jest swoistą "symulacją awarii" aby użytkownik oddał urządzenie do "naprawy" w autoryzowanym serwisie za odpowiednią opłatą, do tego jest to tak ustawione, że limit licznika bywa zwykle przekraczany już po zakończeniu okresu gwarancyjnego (w przypadku zakupu nowego urządzenia). Z drugiej strony gromadzący się wewnątrz drukarki zużyty tusz może spowodować prawdziwą awarię, jednak dzieje się tak dopiero po 2-3 krotnym przekroczeniu tego limitu. To samo zresztą robi nie tylko Epson, ale również Canon i Brother.
  • Poziom 9  
    konmaj napisał:
    I nie zapomnij po skasowaniu tym programem wyłączyć drukarki, a następnie odłączyć na jakieś kilka minut zasilanie.

Niestety pojawia się komunikat:device not found
  • Spec od drukarek
    Rozumiem, że po zainstalowaniu i uruchomieniu SSC ustawiłeś odpowiedni model drukarki w jej opcjach?
  • Poziom 9  
    konmaj napisał:
    Rozumiem, że po zainstalowaniu i uruchomieniu SSC ustawiłeś odpowiedni model drukarki w jej opcjach?

Ustawiłem model drukarki i rodzaj tuszu i naciskam przycisk: test
  • Spec od drukarek
    Ta opcja jest niedopracowana i może nie działać - a próbowałeś kasować licznik?
  • Poziom 9  
    konmaj napisał:
    Ta opcja jest niedopracowana i może nie działać - a próbowałeś kasować licznik?

Nie bardzo wiem jak.Robiłem to tak:
  • Spec od drukarek
    Tak się nie kasuje licznika. Skąd pobrałeś ten program - nie było tam opisu jak to zrobić? Poszukaj też na tym forum postów o SSC Service Utility, na pewno szybko znajdziesz ten opis.
  • Poziom 32  
    Na pasku, po prawej stronie, obok ikony zegara masz ikonę SSC. Kliknij prawym klawiszem myszki i wybierz Protection Counter, potem wybierz co chcesz resetować. Działa, bo sprawdzałem. Program kasuje ten model.

Pzdr.
  • Poziom 9  
    wladek83 napisał:
    Na pasku, po prawej stronie, obok ikony zegara masz ikonę SSC. Kliknij prawym klawiszem myszki i wybierz Protection Counter, potem wybierz co chcesz resetować. Działa, bo sprawdzałem. Program kasuje ten model.

Pzdr.

Serdeczne dzięki.W końcu pomogło,a już straciłem nadzieję i chciałem kupić nową drukarkę.Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.