Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Grundig R 1000 Bardzo cicho gra

27 Wrz 2008 17:31 2196 2
  • Poziom 9  
    Amplituner Grundig R 1000.
    Bardzo cicho gra, zarówno na kolumnach, jak i słuchawkach.
    Dzieje się tak zarówno z wbudowanym tunerem, jak też każdym innym podłączanym urządzeniem (np. CD) .
    Potencjometr głośności reaguje, ale na maksymalnej głośości ledwo słychać dźwięk.
    Amplituner jest w niemal doskonałym stanie wizualnym, dlatego pragnę doprowadzić go do pełnej używalności.
    Byłbym zobowiązany, jeśli ktoś podpowiedziałby mi co robić i przede wszystkim jalie mogą być przyczyny uszkodzenia.
    Czy to końcówki, zimne luty, kondensatory?
    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Admin grupy audio
    Tu masz schemat od R3000, może się przyda:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4126372#4126372
    Zacznij od sprawdzenia poprawności napięć zasilających przedwzmacniacz, następnie przyjrzyj się selektorowi wejść.
    Zacznij szukać sygnału "od końca". Podaj sygnał bezpośrednio na potencjometr głośności - jak zagra, to stopień wcześniej - przed regulator barwy itd.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź. To już coś, jednak obawiam się, iż opisana diagnoza przekracza moje umiejętności.
    Chętnie zleciłbym naprawę tego cuda w niewygórowanej cenie na terenie Dolnego Śląska (Wrocław, Lubin). Wiem, że pytanie naiwne a odpowiedź będzie wysoce nieprecyzyjna, ale ile taka naprawa może kosztować?