Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz w DNT Kurier 5040AM/FM

27 Wrz 2008 19:21 835 2
  • Poziom 19  
    Witam szanownych kolegów. Mam pytanie odnośnie podłączenia wyświetlacza w tym radyjku, otóż:Po podłączeniu wg schematu wyświetlacz pokazywał nie pełne i za duże cyfry np. 90. Podłączyłem wyświetlacz wg. nazw segmentów zaczął pokazywać cyfry wszystkie dobrze oprócz 40 tzn. 4 była bez jednego segmentu. Po ustawieniu VCO radyjko zaczęło nadawać ale różnica była w kanałach na tym miałem 40 kanał a na radyjku odbierającym 19. po chwili część segmentów zgasła całkiem. Może ktoś z kolegów ma możliwość podesłania mi prawidłowych połączeń wyświetlacza. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
  • Poziom 19  
    Schemat posiadam już dawno i podłączyłem wg. schematu. Pisałem o tym w poście. Ale dzięki za zainteresowanie. Według wyświetlacza na k.40 mam częstotliwość 27.180. Wymieniłem syntezę i to samo. Brak przełączania napięć VCO, na wszystkich kanałach napięcie VCO 3,5V. Posprawdzałem połączenia ze schematem i porobiłem pomiary i tak: przy ustawieniu VCO na 20 k. 3,50V zmiana napięcia następuje na kanałach 40 i 10 - 4,18V na pozostałych kanałach 3,50V i żadnych zmian. Proszę o pomoc i pozdrawiam.