Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG DVD DV8700H aktualizacja firmware

27 Wrz 2008 22:32 2437 1
  • Poziom 35  
    Stałem się posiadaczem napędu DVD firmy LG modelu DV8700H. Niestety napędy LG tej serii mają dość ograniczone możliwości odnośnie napisów dla filmów DIVX - umożliwiają jedynie ich wyświetlanie w jednej małej czcionce i w dodatku bez polskich znaków. Przeszukując internet natrafiłem na coś takiego: http://www.geocities.com/lg8x51/index.html . Strona ta zawiera spaczowany firmware dla napędów LG poprawiający wspomniane niedogodności. Czytając dokładniej na: http://www.geocities.com/lg8x51/compatibility.html zauważyłem że można go wykorzystać do mojego modelu. Przyjrzałem się jednak bliżej i doczytałem że dla DV-8700H firmware powinno się nazwać LV8C3020B.MIH. Wyświetlając informacje o moim produkcie (jak to zrobić opisane jest na wspomnianej stronce) przeczytałem iż zwie się LV8E3020B. Ma literkę "E" zamiast "C" a więc nie jest to dokładnie ten model jaki był testowany. Wgrywanie do innego modelu jest bardzo ryzykowne stąd moje obawy czy warto próbować.
    Moje pytanie więc brzmi: Czy ktoś już wgrywał ten nowy firmware do modelu DV8700H (Serv. No. DV8700E4CM) i czy zadziałał?

Dodano po 59 [minuty]:

Postanowiłem zaryzykować...no i...... nic. Udało mi się stworzyć płytkę z flashem z odpowiednią strukturą folderów itd. Napęd bez problemu po włożeniu jej sygnalizuje że chce flashować, wysuwa tackę, czeka na wyjęcie płyty i wciśnięcie na pilocie UP. Wykonuje więc polecenia, zabieram płytkę z tacki, wciskam przycisk UP, tacka się wsuwa i nic, napęd wygląda jak zawieszony. Po wyłączeniu zasilania po kilkunastu minutach i włączeniu ponownym wszystko nadal działa na starym flashu czyli nic się nie działo. Czy ktoś już miał podobny problem i czy sobie z nim poradził bez flashowania kabelkiem ?
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 35  
    Minęło wiele czasu i pokusiłem się o zmontowanie kabelka.
    Przerobiłem kabelek USB do Nokii CA-42 wyprowadzając jedynie Rx Tx i GND. Dolutowałem gniazda na płycie napędu DVD. Uruchomiłem MTKCom v0.0.2.5 i rezultat jest taki, że bez problemowo mogę zrobić jedynie backup Flasha. Wykrywa typ pamięci Hynix(HY29DL163T)x16 (zamontowana jest wersja HY29DL163TT), wszystko wygląda ok, niestety próba zapisu flasha kończy się niepowodzeniem: ERROR Erasing flash.
    Testowały także innym programami jak MT1389 Flasher v0.5.2.0 czy MTKTool 2.45.03 niestety rezultat ten sam.
    Czyżby problem wgrania nowego firmware'u płytą wynikał z problemu z układem pamięci?
    Może ktoś ma jakieś podobne doświadczenia?

Wykonałem także próbę na kabelku podłączanym do portu szeregowego COM1, także zadziałało tylko zgrywanie zawartości a przy programowaniu błąd kasowania pamięci.