Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć trzy łazienki bez straty wody?

Andrzej45 27 Wrz 2008 22:42 1615 8
  • #1 27 Wrz 2008 22:42
    Andrzej45
    Poziom 9  

Witam. Koledzy mam trzy łazienki jedna pod drugą , co wykąbinowac, i jaką zrobić instalacje do cieplej wody uzytkowej , mam gaz ziemny , w tej chwili mam junkers ole dojdzie jedna lazienka i będą duze straty zanim woda dojdzie z piwniy na pietro proszę o pomysly i schematy .Pozdrawiam.

0 8
  • #2 28 Wrz 2008 00:54
    jaro-44
    Poziom 10  

WITAM
    Najlepiej zrobic cyrkulacje strat praktycznie nie bedzie,ale wiaze sie to z przerobką instalacji.

0
  • #3 28 Wrz 2008 10:06
    Zutket
    Poziom 31  

Witam.
    Przy cyrkulacji nie będzie strat wody za to wzrosną koszty grzania wody. Cyrkulacja ma to do siebie, że znacznie schładza CWU, więc wzrośnie zużycie gazu.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 28 Wrz 2008 20:42
    krzych1-b
    Poziom 21  

A czy nie można po prostu dostawić jeszcze jeden piecyk gazowy na to ostatnie piętro ?Fakt jest to wydatek (jednorazowy ) Ale jak się ma to do kosztów ? Trzeba sobie policzyć czy się opłaci . Koszt np. małego Termeta to ok. +/- 120 zł miesięcznie przez rok ( raty) Pozdrawiam.

0
  • #5 28 Wrz 2008 21:11
    qryszard
    Poziom 20  

Straty spowodowane cyrkulacją obniżyłem sobie montując sterowanie pompy poprzez czasowy wyłącznik schodowy. Utrudnieniem jest dodatkowy wyłącznik ,ale można pompkę podłączyć np do wyłącznika oświetlenia łazienki.

0
  • #6 06 Paź 2008 21:20
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Cyrkulacja podłączona do termy za pomocą wyłącznika schodowego nic z tego nie kumam.

0
  • #7 08 Paź 2008 23:06
    pablo 40
    Poziom 14  

akwedukt napisał:
    Cyrkulacja podłączona do termy za pomocą wyłącznika schodowego nic z tego nie kumam.

A nie prościej kupić za 30 zł czasówkę, ustawią się ją w cyklach 15 minutowych. w zależności od pory dnia i obecności domowników włącza ona pompę cyrkulacyjną CWU wg uznania.

0
  • #8 09 Paź 2008 08:32
    kloszi
    Poziom 20  

Co do tego wyłącznika schodowego to bardzo dobry pomysł, tylko zawsze wchodząc do łazienki (niezależnie czy jest dzień czy noc) trzeba załączyć światło i równocześnie załączy się pompka cyrkulacyjna od CWU.

0