Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 124-pomocy w doborze glosnikow....

pietro24-44 28 Sep 2008 01:39 2853 6
    pietro24-44
    Level 10  
    witam wszystkim forumowiczow na wstepie chcialem zaznaczyc ze szukalem w wyszukiwarce na temat mojego problemu i nie znalazlem odpowiedzi na to co mnie gryzie a wiec moj problem polega na tym iz posiadam mercedesa 124 moze nie nowosc ale daje rade i chcialem w nim ulepszyc car audio chodzi mi o wlozenie cos w oryginalne otwory na podszybiu z przodu i moj dylemat jest taki gdyz nie wiem jakie rozmiary glosnikow tam beda pasowac.Ktos mi doradzil ze 10cm beda tam pasowac zgodze sie bo pasuja ale sa za male.I moje nastepne pytanie czy helix dark blue oczywiscie odseparowane o rozmiarze 13cm beda tam pasowac?Oczywiscie oczytalem sie juz wszystkiego i wiem ze drzwi to najlepsze miejsce na glosniki ale ojciec sie nie godzi na panele w drzwiach wiec prosze tylko o porade,jaki rozmiar i czy te helixy beda dobre jezeli nie to cos do 200zl prosze polecic mi i pod samym radiem to bedzie grac dziekuje za uwage i przepraszam ze tak to zakrecilem ale jezeli ktos ma mercedesa tej seri to bedzie wiedzial o co chodzi.Pozdrawiam i czekam na pomoc.....P.S.przepraszam za liczne bledy ale moja klawiatura nie posiada polskich znakow za co serdecznie przepraszam.

Dodano po 7 [minuty]:

jeszcze raz ja poniewaz tez zdaly by sie takie wiadomosci jak:jaka glebokosc montazowa maksymalna glosnika bedzie najlepsza.:I czy ewentualnie jakies dystanse podejda?jezeli tak to jaka grubosc.dziekuje za pomoc z gory.Nech dzwiek bedzie z nami)))))........
  • Helpful post
    Karaczan
    Level 41  
    musisz zdjac maskownice i wymierzyc, ja mam merca 190 i mam 10cm w podszybiu, 124 jak pamietam ma 12cm fabrycznie. co nie znaczy ze ktos kiedys czegos w nich nie modzil i nie sa wstawione wieksze ;) swoja droga ciekawie sie wyjmuje te glosniki na wcisk montowane z nich. bedziesz musial sie do nich dobrac od tylu, przez kratki wentylacyjne ;)
    pozdrawiam
    pietro24-44
    Level 10  
    dzieki kolego za pomoc,a mam jeszcze jedno pytanie do ciebie jakiej marki ty masz glosniki na podszybiu?
  • Helpful post
    Karaczan
    Level 41  
    u mnie ktos kiedys wymienial glosniki i mam jakies 2drozne philipsy wstawione, swoja droga graja jakos (czego od 10tki wymagac ;) ) a co w orginale tam siedzi to nie pamietam niestety
    pietro24-44
    Level 10  
    dzieki kolego za pomoc jako jedyny sie odezwales i pomogles.....respect.
    VVisnia
    Level 23  
    jeżeli temat dla Ciebie wciąż aktualny to informuję - w podszybiu masz 12 cm (robi to np. Rainbow), można wstawić 10 cm z powiększoną membraną tak jak np robi infinity, można też walczyć z 13stkami, ale uprzedzam, iż to walka z wiatrakami (bardzo ciasno na boki, a i w dół nie za wiele miejsca).
    efekt natomiast niespecjalny. Basu wciąż zero. Ogólnie uważam że to marnowanie pieniędzy bo naprawdę nie osiąga się z tego nic wybitnego, no chyba że rzeczywiście już charczy.
    Ja mam w w124 (coupe) dorobione boczki (koszt 400 zl) i wstawione 16,5 a podszybiu gwizdki (tył sub). I takie rozwiązanie Ci polecam. Boczki wiążą się jedynie z wymianą jednego elementu, wygląda to naprawdę elegancko i nie trzeba nic chlastać.
    no ale jeżeli ojciec się uprze to w takim razie rainbow 12 cm (bodajże SL 120 albo IQ 120 się zwą) - tu przynajmniej kopułka jedwabna więc Cię głowa nie rozboli.

I nie śmiej pisać więcej, że 124 "daje radę" :) bo obrazić się idzie

pozdrawiam
    bmw_e36_coupe
    Level 21  
    pietro24-44 wrote:
    witam wszystkim forumowiczow na wstepie chcialem zaznaczyc ze szukalem w wyszukiwarce na temat mojego problemu i nie znalazlem odpowiedzi na to co mnie gryzie a wiec moj problem polega na tym iz posiadam mercedesa 124 moze nie nowosc ale daje rade i chcialem w nim ulepszyc car audio chodzi mi o wlozenie cos w oryginalne otwory na podszybiu z przodu i moj dylemat jest taki gdyz nie wiem jakie rozmiary glosnikow tam beda pasowac.Ktos mi doradzil ze 10cm beda tam pasowac zgodze sie bo pasuja ale sa za male.I moje nastepne pytanie czy helix dark blue oczywiscie odseparowane o rozmiarze 13cm beda tam pasowac?Oczywiscie oczytalem sie juz wszystkiego i wiem ze drzwi to najlepsze miejsce na glosniki ale ojciec sie nie godzi na panele w drzwiach wiec prosze tylko o porade,jaki rozmiar i czy te helixy beda dobre jezeli nie to cos do 200zl prosze polecic mi i pod samym radiem to bedzie grac dziekuje za uwage i przepraszam ze tak to zakrecilem ale jezeli ktos ma mercedesa tej seri to bedzie wiedzial o co chodzi.Pozdrawiam i czekam na pomoc.....P.S.przepraszam za liczne bledy ale moja klawiatura nie posiada polskich znakow za co serdecznie przepraszam.

Dodano po 7 [minuty]:

jeszcze raz ja poniewaz tez zdaly by sie takie wiadomosci jak:jaka glebokosc montazowa maksymalna glosnika bedzie najlepsza.:I czy ewentualnie jakies dystanse podejda?jezeli tak to jaka grubosc.dziekuje za pomoc z gory.Nech dzwiek bedzie z nami)))))........

Jeśli nie chcesz nic grzbać to najlepszym rozwiązaniem jest RAINBOW IQ120CX. Głośniki dedykowane do w124 pasują co do joty. Fakt, że wykraczają poza Twój budżet ale warto.
    Było już o tym na forum.