Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Fujitsu-Siemens Amilo D8820 nie włancza sie

28 Wrz 2008 11:25 3059 2
  • Poziom 11  
    Witam

Mam problem z laptopem Fujitsu-Siemens Amilo D 8820 a miamowicie nie uruchamia się.

Podczas pracy nagle wyłączył się ekran i po wyłączeniu już się nie właczył.

W tej chwili po włączeniu przycisku power włancza się laptop, wentylator staruje, migną kontrolki caps lock, num lock i scroll lock i na tym się kończy. Jeśli wyciągne z laptopa pamieć bios informuje mnie piszczeniem o jej braku (1 sygnał, przerwa, 3 sygnały).

W obu przypadkach włancza się podświetlenie matrycy, płyta główna wygląda ok, podłaczenie zewnętrznego monitora nic nie daje, brak sygnału.

Podejrzewam problem z karta graficzna, gdyż 2 razy pojawił się obraz na ekranie ale był on bardzo poszatkowany. Obraz pokazał się gdy trzymałem w ręce laptopa a z tego co wyczytałem na forum oraz w internecie to w niektórych tanich laptopach lubi się z czasem odlutować chipset graficzny.

Proszę o informacje czy ktoś się już spotkał z takim problemem w tym lub podobnym modelu oraz o serwisach które będą w stanie naprawić laptopa za rozsądną cene.

Pozdrawiam Piotr
  • Poziom 14  
    Witam
    Też mam podobny problem.Dostałem ostatnio Laptopa bez twardziela,pamieci i szuflady cd.
    Po włączeniu POWER daje 3 głośne sygnały,ale bez obrazu.
    I tu leży pytanie,czy coś w nim jest faktycznie uszkodzone, czy poprostu wystarczy wsadzić mu te brakujące części.
    Nie chce inwestować w te części na ślepo.
    Ja myślę,że on się powinien uruchomić tylko z oknem dos-owym bez tych wszystkich części, a tu klapa :(
    ...może się myle?

Macie jakieś pomysły ?

Pozdrawiam

maxiu133
  • Poziom 17  
    Żeby laptop sie wogóle uruchomił musi byc podłaczone zasilanie do płyty, a na płycie przynajmniej procek i pamięć RAM - wtedy powinna sie zaświecić matryca i powinienes wejśc do BIOSu.

Pozdrawiam