Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV FUNAI model: TV-2000T MK6 czy to może być z procesorem?

05 Mar 2004 11:53 2111 24
  • Poziom 17  
    Witam!!

TV FUNAI model: TV-2000T MK6
    Po pierwsze menu ekranowe jest bardzo zniekształcone nie wiem jak to opisać, ale np. na funkcji VOLUME napis oraz kreski poniżej są strasznie koślawe. Tak samo jest z numerami kanałów.

Po drugie, kiedy TV pochodzi parę godzin następuje mieszanie funkcji. Kiedy ten stan się pojawi TV sam się pogłasza i zamiast menu VOLUME mamy napis SLEEP. Kiedy przełącza się kanały nie widać numerów.

Najpierw myślałem, że siadły kondensatory przy stabilizacji napięcia 12V i 5V. Wymieniłem je i żadnej poprawy. Napięcia 12V i 5V są oczywiście poprawne.

Teraz wszystko wskazuje na to, że siadł procesor. Kiedy go podgrzewam suszarką usterka zaraz się ujawnia.

Czy to może być przez procesor?? Czy procesor może reagować na podgrzewanie?? Pierwszy raz spotykam się z taką usterką i dlatego chcę się upewnić.

Procesor jest typu: TMP47C634N-R514

Proszę o pomoc.
    Dziękuję bardzo.
    Tomasz
  • Poziom 18  
    Witam
    może sprawdzaj każdy element schładzaczem,wtedy sie upewnisz.
  • Poziom 30  
    Uszkodzony procek było na elektrodzie zawinąć w folię aluminiową włorzyć do piekarnika na 15 min temperatura 200 stopni i powinien być dobry dotyczyło wersji 434 N-R214, eksperymentować po zamontowaniu podstawki
  • Poziom 17  
    Ta usterka ujawnia się tylko przez podgrzewanie procka. Kurcze nie mam podstawki, bo bym sobie sprawdził to z tym piekarnikiem.
  • Poziom 17  
    Wstawiłem podstawkę i podgrzałem na chwilę sam procesor suszarką. Po włożeniu i załączeniu żadne funkcje nie działały a na obrazie był tylko śnieg. Nie wiem wygląda, że to procesor. Jak myślicie?
  • Poziom 15  
    Szusarką jest chyba za niska temp. Ja robiłem nagrzewnicą i pomogło.
  • Poziom 12  
    Witam,

Procesor na 100% do wymiany, te typy na to choruja.

Pozdrawiam, Andrzej B.
  • Poziom 15  
    99,99 % mikrus.kilka razy (na ok. 12 lat) dodatkowo padnieta była pamięć.mieliśmy przypadki w których nowe procki chodziły dokładnie 17-18 miesięcy po zamontowaniu, wszystkie z tym samym napisem i od jednego dostawcy.zaczeliśmy podejrzewac producenta o sabotaż.dobrze jest zamontować od razu podstawkę, jezeli kineskop jeszcze jest zdrowy.
  • Poziom 17  
    Dziękuję wszystkim – wymienię procka. Pozdrawiam!!
  • Poziom 11  
    Procek na 100%. Mnie kiedyś poradzono aby wadliwy procek wymrozić w zamrażarce a nie wygrzewać ale i tak nie pomogło. pozdrawiam :)
  • Poziom 14  
    Prawdopodonie procek.
    Sprubuj wykluczyć wszystkie pozostałe alternatywy.
    Pomierz napięcia.
  • Poziom 17  
    Witam !

Wymieniłem procesor i jest dobrze, choć nie do końca.
    Pojawił się kolejny problem - nie da się przerzucić na AV

Kiedy wkładam ten stary procesor AV wchodzi bez problemu
    (pojawia się napis AV i czarny ekran)

Przy nowym procesorze napis AV wyskakuje, ale nie pojawia się czarny obraz tylko dalej widać mrówki i żadnego obrazu z kabla AV.

Co mam teraz z tym zrobić?? Przecież nie będę kupował drugiego procka. Czy tam niema jakiś opcji serwisowych, które wyłączają AV? Czy ten procesor nie trzeba jakoś zaprogramować?

Bardzo proszę o pomoc
    Dziękuję
    Tomasz
  • Poziom 17  
    Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem, co mam zrobić z tym procesorem.
  • Poziom 15  
    sprawdz sygnal av z procka pewnie cos niedobrze przylutowales tam sa cieniutkie sciezki albo zwarles
    dwa sasiednie piny
    najlepiej umyj druk w okolicach procesora i dobrze go sobie przegladnij
    proc wysyla grafike av na ekran to powinien byc ok
    jak nie znajdziesz to daj znac poszukam dokumentacji od tego modelu to ci powiem na ktorym pinie jest sygnal av on/of
  • Poziom 17  
    Prosiłbym bardzo o tą dokumentację. Dziękuję.
  • Poziom 21  
    Schemat Funai chassi MK6 znajduje się w bazie schematów - wystarczy poszukać
  • Poziom 20  
    jak usterka ujawnia się po nagrzaniu to zamontuj na procesor radiator na silikonie
  • Poziom 17  
    Ta usterka nie reaguje na ciepło.
  • Poziom 12  
    objaw wskazuje na uszkodzony procesor

przed wymianą procka podstaw pamięć
  • Poziom 17  
    Witam!!

Panowie kontynuuję mój dawny wątek. Tym razem mam w naprawie TV Funai model: TV 2100A MK7[;] znowu są podobne objawy[,] jak w tym pierwszym. Tylko[,] ze tutaj jest procesor typu: TMP47C434N-R214. Posprawdzałem napięcia i kondensatory. Podmieniłem również pamięć i dalej jest to samo. Podgrzałem lekko procesor i TV zaczął wariować. Także chyba na 100% to będzie procek[,] chyba[,] ze ktoś ma jeszcze jakieś pomysły.

Dziękuje i Pozdrawiam
    Tomasz
  • Poziom 21  
    :arrow: tomik przed podjęciem decyzji o wymianie procesora przelutuj jego piny oraz sprawdż dokładnie, czy nie ma w pobliżu mikropęknięć druku. Miałem parę takich egzemplarzy.
  • Poziom 17  
    Witam ponownie!!

Wymieniłem procek i TV powrócił do normalnego stanu. Dziękuję!!

Pozdrawiam :D
  • Poziom 18  
    witam
    wymień procesor wcześniej pisałeś że miałeś uszkodzony 514 z AV jeżeli go jeszcze masz to możesz go podstawić z tego co pamiętam różniły się one tylko obsługą telegazety
    pozdrawiam
    kordzio
  • Poziom 23  
    Koledzy[,] takie uszkodzenie procka w Funaiu to już niemalże klasyka.
    Przy takim szarpanym OSD na 100% wymiana procka.
    A metoda opisywana wcześniej z piekarnikiem to prawda.
    Najpierw procki wyżucałem ,ale potem spróbowałem - na 6 szt. włożonych do pikarnika naprawione wszystkie. Polecam. Ja stosowałem 30 minut w piekarniku 200° C