Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG - No frost i co dalej?

28 Wrz 2008 18:40 12471 12
  • Poziom 9  
    Witam,
    dołączam do grona pytających "co kupić?" i "czy dobrze wybrałam?":D
    Mój stary dobry Polar CZN 340 niestety odmówił posłuszeństwa.
    Ze względu na 2 konieczne priorytety - zmiana kierunku otwierania drzwi oraz głębokość (tak, tak!) lodówki max. 63cm mam trochę ograniczony wybór. Tydzień już siedzę w necie poszukując odpowiedniego modelu. Szukam wolnostojącej lodówki w kolorze białym i koniecznie "NO FROST". Mój limit cenowy to dwa tysiące max.

Na dzień dzisiejszy wybrałam LG GR B399 PVQA (rtveuroagd - cena na dziś 1799zł).
    Czy ktoś z Was profesjonalistów może mi powiedzieć czy to dobry wybór?
    Z góry dziękuję za pomoc.

Zastanawiam się na ile magiczne komory ze stałą wilgotnością, przedłużające czas przechowywania i in., są bajerem producenckim, a na ile rzeczą ułatwiającą życie konsumentom...
  • Specjalista AGD
    Lodówki no frost w założeniach są super w praktyce gorzej.
  • Poziom 9  
    to znaczy? mimo wszystko i tak się szronią? psują się i są do bani?
    Jak to rozumieć?
  • Specjalista AGD
    Nie wiem dokładnie jak jest z LG ale np. Indesit przy częstym otwieraniu drzwi lodówka przestaje działać i trzeba ją zupełnie rozmrozić. Psują się częściej. No ale jak kupi się nową to zawsze jest gwarancja. Gorzej jest jak się skończy.
  • Poziom 9  
    OK, dziękuję.
    Notuję :
    pierwszy minus dla samej idei "no frost", a nie marki LG :-)

system "no frost": 1 minus
    marka LG:
    marka LG z systemem "no frost":

Kto da więcej?
  • Poziom 23  
    Nieprawda! Używam modelu: GR-B459BTJA, prawie wszystko w tej lodówce jest idealne i dobrze działające. Prawie wszystko... ponieważ jedyne czego można się przyczepić to to, że jest stosunkowo głośna.
    No Frost działa bardzo dobrze. Zero szronu.
    Przy częstym otwieraniu zamrażarki (kilka razy co kilka minut) pojawi się szron, ale oczywiście zniknie całkowicie.
    Podejrzewam, że model wyżej podany działa tak samo.
    Code:
    Zastanawiam się na ile magiczne komory ze stałą wilgotnością, przedłużające czas przechowywania i in., są bajerem producenckim, a na ile rzeczą ułatwiającą życie konsumentom...

Mi ułatwia to życie :) Szczególnie zauważalne przy przechowywaniu sałaty itp.
  • Poziom 9  
    Zliczam głosy :-)
    system "no frost": 1 minus; 1 plus czyli zero :-]
    marka LG:
    marka LG z systemem "no frost": 1 plus

Pozaglądałam do wskazanych przez Was stron. Dziękuję. Nie powiem, żebym stała się dzięki temu o wiele bardziej mądrzejsza w kwestii wyboru w/w sprzętu, ale zawsze to coś:-)))
    Miło jest wiedzieć, że inny użytkownik jest zadowolony.

Daję sobie jeszcze kilka dni do namysłu, choć wszystkie znaki na ziemi, niebie i w sklepach wskazują na ten właśnie model.

Zszokowała mnie różnica w cenie
    RTVEUROAGD - na dziś 1799,00 plus koszty przesyłki
    sklepy internetowe - od 1570,00 plus koszty przesyłki
  • Poziom 19  
    Witam.Użytkuję ten model od roku i mogę powiedzieć że spisuje się bardzo dobrze nie robiłem pomiarów wilgotności w każdym razie lepiej się przechowuje wszystko jak w Mińsku 10.Mój egzemplarz chodzi bardzo cicho czasem muszę przyłożyć ucho do lodówki żeby sprawdzić czy pracuje agregat.Ważna rzecz 2 termostaty oddzielnie góra i oddzielnie dół mimo 1 agregatu.Co do długo wieczności to czas pokaże.Na pewno agregat ani obudowa nie przeżyje 35 lat jak w Mińsku o tym można zapomnieć. Na razie minusów nie widzę w swoim egzemplarzu.
  • Poziom 14  
    Mam LG No frost (nie pamiętam modelu) od ok. 7 lat i jestem z niej bardzo zadowolony (a żona jeszcze bardziej ;)). Polecam, bo nic nie trzeba przy niej robić :)
    Pzdr
  • Poziom 25  
    :D Mam również LG No frost model GR- 389 SVQF chyba z 7 latek i , oprócz dziwnych a czasem śmiesznych, odgłosów nie ma z nią problemów.
    Pozdro
  • Poziom 14  
    Zgadzam się, że wydawane odgłosy są czasami dość dziwne :)
    Pzdr
  • Poziom 9  
    Dziękuję za tak liczny odzew:-)))
    Zliczam głosy :-)
    system "no frost": 1 minus; 1 plus czyli zero :-]
    marka LG:
    marka LG z systemem "no frost": razem 5 x plus

I o to chodziło!!!
    Super, dzięki wielkie!
    :D