Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Upierdliwy wirus, trojan albo komputer?

28 Wrz 2008 19:42 1985 12
  • Poziom 9  
    Witam korzystam z nootebook’a ASUS A9t, system Windows XP z SP2. I od 2 dni zaczął mnie strasznie irytować pewnie wirus (chyba bo dokładnie nie wiem co to jest). Jak jestem na poziomie pulpitu to włącza się sam folder "wynik wyszukiwania" i ciągle "cos" klika w wyszukaj uspokaja się tylko wtedy jak kliknę prawym klawiszem myszy albo włączę jakiś program, ale tam nie jest lepiej np. w firefoxie samo włącza się "znajdź na stronie" i kopiuje sobie sam tekst i go szuka na stronie i lata mi wtedy z wynikiem od góry w dół do czasu jak nie wpisze czego nie może znaleźć (np "sfsfsfdfe"). Jak cos instaluje to sobie klika w zamknij program w różnych grach tez obiera sobie coś w co może mi ciągle klikać. W notatniku włącza opcje znajdź. Nie jest to wina myszy bo po jej odłączeniu jest to samo. Zastanawiam się czy może być to wina touchpada, ale w sumie ani mysz ani touchpad nie może na pulpicie z niczego otworzyć sobie folder "wynik wyszukiwania". Dzisiaj zrobiłem format i nadal mam ten problem antywirus (ESET nod32) nie wykrywa żadnego wirusa, juz nie wiem co mam z tym zrobić a jest to bardzo, bardzo irytujące.

Załączam scan z HijackThis, może pomoże to rozszyfrować tę zagadkę.

Temat jak i sam post poprawiłem. Następne będzie ostrzeżenie z punktu regulaminu 15
    [K!lleR]
  • Poziom 26  
    Witaj .
    1. Sprawdź , co się dzieje przy odłączonej myszy.
    2. Sprawdź , co się dzieje jak nic nie robisz. Tylko uruchom kompa.
  • Poziom 9  
    Tym razem po odłączeniu myszki zresetowałem komputer i zostawiłem go na 30 minut no i jest wszystko dobrze. Podłączyłem na chwile mysz i już komputer zaczął szaleć nawet po odłączeniu myszki komputer dalej wariuje, no chyba ze go zresetuje z odłączoną myszą. Nie mam nawet innej myszki pod ręką wiec chciałbym się dowiedzieć czy wystarczy mysz zmienić czy z inną też mi będzie wariował ?
  • Poziom 26  
    Zmień myszkę i powinno pomóc . Prawdopodobnie uszkodzony przewód.
  • Poziom 9  
    chyba jednak to takie proste nie będzie, zacząłem zamiast myszki używać touchpada wbudowanego w laptopa i przed chwilą znowu wywalił mi we firefoxie opcja "znajdź na stronie" a na pulpicie folder "wynik wyszukiwania". Czy może to być zepsuty touchpad? Po odłączeniu myszki rzadziej się to dzieje bo jak narazie w ciągu godzinny tylko raz mi to wyskakiwało i przestało a z podłączoną myszka dzieje się to prawie cały.
  • Poziom 26  
    Przepraszam za szybko czytałem i pominąłem wyłączenie myszki, pewno masz rację.
  • Poziom 18  
    Boldrick napisał:

Mi wygląda dobrze.

Spróbuj ściągnąć nowe stery do lapka
  • Poziom 9  
    mógłby ktoś polecić jakiś dobry skaner antywirusowy (może norton security pack z google pack?) chciałbym przeskanować cały komputer zanim zabiorę się za touchpada bo może mój antywirus nie widzi tego ustrojstwa (używam eset nod32) a może być to wina jeszcze czegoś innego?

znowu mi kila razy szukanie wyskoczyło ale jak już pisałem po odłączeniu myszki zdarzą się to rzadko ale zdarza.

Dodano po 2 [minuty]:

whats_upp napisał:
    Boldrick napisał:

[K!lleR][/color]

Mi wygląda dobrze.

Spróbuj ściągnąć nowe stery do lapka

Spróbuje jeszcze z nowymi sterami i dam znać później co się dzieje.
  • Poziom 18  
    Wątpię żeby tutaj pomógł antywirus bo to raczej nie jest wina wirusa
    Miałem podobny problem z kursorem myszki który uciekał mi w prawo, i wina leżała po stronie programu do karty telewizyjnej. Więc myślę ze u ciebie może być podobnie.

Pasowałoby sprawdzić czy problem występuje na świerzym systemie.
    Jak tak to zapewne wina sprzętu. Jak nie to instaluj sterowniki, jak po instalacji wystąpi problem to wina sterowników. I na koniec wgraj programy być może któryś z programów powoduje problem .
  • Poziom 9  
    Dzisiaj zainstalowałem nowy system i jest to samo.
    Ogólnie żadnego nowego programu ani sterowników nie instalowałem przez 3 tygodnie przed tym jak zaczął mi komputer wariować. Starałem się też znaleźć nowe sterowniki ale niestety asus nie wydał nic nowego. Więc te sterowniki których używam są najnowsze i w sumie nie miałem nigdy takiego problemu a prawie cały czas używam tych samych programów i sprzętu który jest podłączony pod laptopa.
  • Poziom 9  
    Nie wiem co się stało ale problem sam zniknął.
    Nie zmieniałem sterowników, nie instalowałem od nowa systemu po prostu komputer się uspokoił. Dziwna sprawa ale jakby znowu zaczął mi pecet wariować dam znać bo naprawdę nie mam pojęcia czemu mu przeszło, może biedaczek miał gorsze dni :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Żeby nie pozwolic na powstanie teorii inteligentnych i chorujących komputerów zamykam temat.