Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan - kopci na czarno.

28 Wrz 2008 21:13 4791 5
  • Poziom 24  
    Rozchodzi się VW sharan z silnikiem 1.9TDI 110PS z przebiegiem 190tys/km. Czy to normalne że na postoju jak dam gaz do dechy (silnik rozgżany) to z rury wyleci kupa dymu czarnego (tak sporo) ale po chwili trzymając pedał ciągle w podłodze zmniejsza się kopcenie i już tylko trochę kopci? (słabo). Albo jak jadę powoli dwójką i raptownie wcisnę gaz to w lusterku widać czarny dym?. Pytam bo chcę kupić takie auto a niepokoi mnie to dymienie bo w mojej fieście 1.8TDDI z przebiegiem 180tys/km to zjawisko dymienia w ogóle nie występuje.
    A jeśli nie powinien kopcić to co może być powodem tego kopcenia?.
  • Poziom 11  
    sprawdż kolego przepływkę tego scharanka!!!:D
  • Poziom 24  
    A jak ją sprawdzić tak na szybkiego (no bo to jeszcze nie moje auto (dopiero chcę kupić).
    Powiedzcie jeszcze na postoju przy jakich obrotach powinno być słychać turbinę (najmocniej). Bo zauważyłem, że dopiero ją słychać przy 3000obr.
  • Poziom 30  
    Podlinkuj film pokazujący co i jak:>
  • Poziom 24  
    Spróbuję nagrać to dymienie jutro :).
    A turbinę przy jakich obrotach powinno być słychać najgłośniej?. Bo zauważyłem, że dopiero tak koło 3000obr/min ją słychać a w innych autach które oglądałem to gwizdała znacznie szybciej (ale też kopciły).
  • Poziom 24  
    Najlepiej nagrać cały serial. Tak na poważnie: możliwe nieszczelności dolotu - do sprawdzenia wartość doładowania. Po drugie dawka paliwa i sprawdzenie, czy ktoś nie założył jakiegoś box-a. Jednym słowem bez diagnostyki komputerowej wszelkie ruchy bez sensu.