Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW radio navi MCD- navi podaje błędne informacje

whatagirl 28 Wrz 2008 22:34 4250 3
  • #1 28 Wrz 2008 22:34
    whatagirl
    Poziom 9  

witam. posiadam vw polo z 2001 roku z fabrycznym systemem navigacji VW Radio Navigation System MCD. problem jest taki, ze po włożeniu płytki z mapa Polski na rok 2008/09, wpisaniu celu nawigacja podaje złe informacje- wylicza odległośc 3 razy większą niz faktyczna i podczas jazdy (gdy wiem ze jade dobra droga) podaje mi komunikaty ze należy zawrócic. przeczytałam instrukcje obsługi nawigacji, a takze przejrzalam forum elektrody i nie znalazłam tam odpowiedzi na moj problem. czym to może byc spowodowane? czy jest zła plyta, czy może cos z antena czy ogolnie z cała nawigacja? Prosze o pomoc. pozdrawiam i dziekuje

0 3
  • #2 28 Wrz 2008 23:25
    SlaweK
    Poziom 43  

Coś mi tu nie gra, MCD to stary system non-DX a na to nie ma mapy Polski i to na 2008/9 rok, była ale na system DX a takich płyt ona nie łyka. Nawigacje samochodowe niezbyt często mierzą wg satelity, informacje zbierają z kół auta i tu należało by ją skalibrować ilość impulsów na obrót koła.

SławeK

0
  • #3 04 Paź 2008 11:58
    whatagirl
    Poziom 9  

ok dziekuje za odpowiedz. mam mape 2008/2009 DX teleatlas. normalnie chodzi, nawet spiker gada po polsku tlyko podaje zle informacje. jak wybieram gps status zeby sprawdzic ile satlelit odbiera to ciagle jest 0 satelilt. w roznych miejscach Polski ciagle na wyswietlaczu pokazuje off road lub off map. potem gdy juz jade autem to rozpoznaje trase ale blednie i podaje zle odleglosci i zly czas na dojazd. moze to zwiazane jest z laserem? ze jest zabrudzony? pomozcie prosze;)

0
  • #4 06 Paź 2008 19:32
    adams_pasek
    Poziom 12  

kolego SlaweK co ty za brednie opowiadasz?

navi MCD z 2001 roku czyta płyty w formacie DX a więc odczyta mapkę polski/czech 2008/09 z polskim lektorem!

u kolegi navi nie widzi satelit, i tu jest problem, pasowało by wyjąć navi i docisnąć kabel antenowy (od GPS-u) ja miałem ten sam problem i u mnie pomogło, kabel ten często potrafi się zruszyć i navi "pozostaje ślepa", nie ma sygnału z satelit i kieruje się tylko sygnałem GALA (z kół) co na dłuższa metę jest zgubne!!!

jeśli to nic nie pomoże to trzeba iść dalej po instalacji, może gdzieś jest uszkodzony kabel, może wtyczka przy antenie zostałą rozłączona, może ta płytka przy antenie padła... jeśli nic nie zdziałasz to podłącz inną navi i zobacz czy ta zobaczy satelity. Normalnie navi powinna widzieć 8 satelit

jeśli navi odczytuje płytę to laser masz ok, nie wymaga czyszczenia

pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów