Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xenon,audi a4-mruga lu gaśnie

piotrula111 29 Wrz 2008 11:56 25908 19
  • #1 29 Wrz 2008 11:56
    piotrula111
    Poziom 1  

witam,mam Audi A4 2005r nowa buda na bi xenonach oryginalnych fabrycznych,mam problem z jednym xenonem,po właczeniu po kilku minutach jeden xenon zaczyna mrugac lu czasami zgasnie na okolo 1 sekunde,czy ktos może się z takim problemem spotkal,czy to wina żarówki czy czegos innego,proszę o pomoc w tym temacie.

piotrula

0 19
  • #2 29 Wrz 2008 12:00
    Blicek
    Poziom 26  

Sprawdz najpierw kontakt miedzy palnikiem, a ukladem zaplonowym. Jak bedzie ok, to zamien miejscami palniki - bedziesz wtedy wiedzial czy to wina palnika, czy przetwornicy.

1
  • #4 04 Lis 2008 20:43
    jasiu83
    Poziom 2  

Witam rónież mam taki problem w swoim samochodzie marki Audi!!!
    a co gorsza raz mruga lewy raz prawy nie ma reguły!!!!!!!
    byłem w serwisie pod kompem i nic mi nie powiedzieli, komp nic nie wskazał!!!! PROSZE O POMOC!!!!

2
  • #5 05 Lis 2008 00:02
    cardiag
    Poziom 30  

bartek napisał, jak nie wiesz co robić to jedź do kogoś

0
  • #6 05 Lis 2008 09:16
    tredi
    Poziom 9  

wczoraj przerabiałem ten temat zachowanie jw. po wymianie ksenonu (żarnika) ręką odjoł i po sprawie

0
  • #7 14 Lis 2008 21:25
    jasiu83
    Poziom 2  

witam ponownie. jesli faktycznie po wymianie zarników ma wszystko ustać, to prosze o pomoc gdzie i jakich zarnikow mam szukać!? w ASO powiedzieli mi po 800zł za szt. <wow> thx z góry za info. pzdr!!!

0
  • #8 15 Lis 2008 11:34
    638936
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 20 Lis 2008 22:28
    mirefire
    Poziom 1  

ja też mam dokładnie takie autko i taki sam problem, ksenon mrugnie na ułamek sekundy raz lewy a raz prawy nie ma reguły, dobrze ze znalazłem te posty bo nie wiedziałem od czego zacząć...

5
  • #10 22 Lis 2008 12:43
    zr7
    Poziom 2  

Po wymianie obu zarnikow w a4 2004 u mnie problem przestal istniec. Wymieniac tylko parami!

0
  • #11 22 Lis 2008 19:01
    *martinez*
    Poziom 1  

Cześć witam wszystkich mam taki problem zamontowałem do swojego auta audi a4 2003r zestaw xenonów i zapalają mi się błędy na komputerze pokładowym abs esp i hamulce! . Jeśli ktoś wie o co tu chodzi i co z tym zrobić to proszę o pomoc.

1
  • #12 04 Sty 2009 00:00
    Magiela
    Poziom 10  

Łosz Piorun

Wyobraźcie sobie że mam taki sam problem. Xenony mrugają jak najęte. ALe... Ja bym się nie pakował w zakup nowych żarników. Otóż zauwazyłem że jak pada deszcz i jest większa wilgość. Piotrafię zrobić przejzd bez mrugnięcia ksenonu.

Stawiam najpierw na przeczyszczenie styków pomiędzy zarnikiem a kablem.

ALe kurna jest inny problem . Jak ktos wymieniał żarniki to czy sciągał przedni zderzak w Audi A4 2005 rok. Nowa buda ?

Czy da się to zrobić bez sciągniecia. Przejzałem wszystkie możliwości ale chyba mnie czeka demontaż zdezaka.

0
  • #13 05 Sty 2009 20:37
    jasiu83
    Poziom 2  

Stary, też mam audi z 2005. wymieniłem żarniki jak mi koledzy doradzili i po problemie :] wymiane dokonałem w ASO audi. mam tam znajomego i powiedział ze w lampach xenononowych po wymianie zarników musi byc dostrojony do nowych zarników. koszt wymiany (po znajomośći :) ) 120zł. czas trwania wymiany ok 1,5h. kolesie zdejmowali zderzak i co mnie zdziwiło koła przednie <wow> ale mowili ze bez tego sie nie obejdzie ( chyba wiedzą lepiej ). Pozdrawiam

0
  • #14 05 Sty 2009 23:02
    fil2006
    Poziom 26  

Hey. żarwka ksenonowa działa poprawnie do około 1600
    czasami 1800 godzin .potem kolor swiatła jest fioletowo zołty co jóż swiadczy o tym ze trzeba ja wymienic .Często bywa jak piszecie że przerywa i mruga.Warto więc zwrocic uwage przy zakupie autka z takimi lampami na kolor swiatła bo jest to koszt naprawde nie tani .I te głupie przepisy że trzeba jezdzic na włączonych wiatłach w ładny pogodny dzień ,dobrze jest miec swiatełka dzienne ,szkoda ksenowów.Pozdro

-1
  • #15 10 Sty 2009 19:46
    _diablo_
    Poziom 9  

co do ceny to faktycznie mało ale z wymiana slabo sobie poradzili...wystarczy skrecic kola i odkrecic 4 sróby potek kilka z gory , opósic zderzak i mamy łatwy dostep do lamp bez obawy ze cos zepsojemy

0
  • #16 25 Sty 2009 22:33
    ranzow
    Poziom 1  

witam - podobny problem - tyle, ze wydaje mi się, ze gasną jednocześnie - częściej na początku po zapaleniu - potem mam wrazenie ze rzadziej - nie jezdzilem juz dawno dluzej niz 1 h w nocy wiec nie moge potwierdzic - czy to mozliwe ze konczacy sie zarnik swieci lepiej po rozgrzaniu? Sprawdzę jutro styki ale chyba juz ktos to ogladal i bylo ok. Mam wrazenie ze gasna jak hamuje gwaltowniej lub przyspieszam - lub nierownosci na drodze - czy to mozliwe ze to czujnik kata nachylenia? przu hamowaniu kat sie zmienia ? Nie zmienily przy tym barwy - gdzies indziej wyczytalemze to moze byc sterownik? Mozliwe? Zastanawia mnie fakt jednoczesnego mrugania dwóch naraz - proszę o porade. Pozdr

1
  • #17 26 Sty 2009 22:23
    marekst3
    Poziom 9  

raczej na pewno przetwornica padł, miałem kilka takich przypadków

0
  • #18 02 Cze 2009 13:38
    Jim Morrison
    Poziom 1  

Miałem ten sam przypadek, że xenonki mrugały na przemian. Po wymianie żarników problem znikł.

0
  • #19 02 Cze 2009 21:59
    Bartoszf86
    Poziom 9  

kolego ewidentna wina xenona zamów na allegro dwie sztuki z przetwornicą bo tak naprawde niewiadomo te same obiawy mogą robic przetwornice jaki zarniki wymien oba bedziesz miał pewnosc ze bedą niały ten sam odcien

Dodano po 4 [minuty]:

czujnik wysokości niema nic wspólnego to całkiem inna sprawa

0
  • #20 02 Cze 2009 22:03
    .:KoSik:.
    Poziom 18  

Cytat:
    kolego ewidentna wina xenona zamów na allegro dwie sztuki z przetwornicą bo tak naprawde nie wiadomo te same obiawy mogą robic przetwornice jaki zarniki wymien oba będziesz miał pewnosc ze bedą niały ten sam odcien

idąc tym tokiem myślenia, może lepiej zmienić samochód. Darujcie sobie podróbki, świecą gdzie popadnie, dają gorsze światło, już nie wspominając o powtrzalności temperatury barwowej (miałem kiedyś 8000K które świeciły jak jakieś 4000K).

0