Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie Myszki USB (USB HID)

29 Wrz 2008 12:24 5283 4
  • Poziom 9  
    Witam

Kupiłem nową myszkę z kablem do portu USB. Od tego momentu zaczęły się kłopoty. System rozpoznaje myszkę jak Mysz zgodna z HID. Stwierdza tez że wszystko jest ok i urządzenie działa poprawnie. Wskaźnik myszy natomiast szaleje po ekranie, przeskakuje, znika, pokazuje się w dziwnych miejscach. Do Myszy nie były dołączone żadne sterowniki. Mam Windows XP Professional SP3. Próbowałem aktualizować sterownik USB HID jak i samej myszy ale nie przyniosło to żadnego rezultatu? Co jest nie tak? Gdzie tkwi problem ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Prawdopodobnie kupiłeś mysz optyczną. W niej dziwne działanie może być związane z rodzajem powierzchni po której jeździ myszka.
    Zmień podkładkę.
  • Poziom 9  
    Tak to mysz optyczna. Powierzchnia nie ma znaczenia, gdyż podłączyłem myszkę do Laptopa gdzie mam Windows Vistę, działa bez zarzutu(była używana na tej samej powierzchni).
  • Poziom 1  
    Mam to samo, po dłuższym nieporuszaniu myszką wyłącza się ( brak światełka ) i nie działa. Zmiana portu USB nic nie pomaga. Tylko restart systemu na nowo włącza myszkę a analiza urządzenia wykazuje poprawne działanie sprzętu.
  • Poziom 10  
    Ja miałem podobnie i po formacie wszystko wróciło do normy.