Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki mikrofon bezprzewodowy do wokalu?

29 Sep 2008 15:07 2735 3
 • Level 15  
  Witam
  Wiem, że juz nie jeden temat w tym stylu był poruszany, przeczytałem je, jednak zazwyczaj tyczą się bardzo tanich mikrofonów lub mikrofonów do instrumentów.
  Jaki mikrofon bezprzewodowy do ręki do wokalu polecacie? Mikrofon będzie pracował głównie w lokalu w odległości do 20m, czasami w plenerze niewiele dalej. Chodzi mi o coś co ma dobry stosunek jakość cena. Kupowane będą 2 sztuki, czasami obie będą pracować równocześnie, czyli na innej częstotliwości. Byłoby dobrze gdyby cena nie przekraczała 1500zł za szt., oczywiście im taniej tym lepiej. Do tej pory używaliśmy bezprzewodowego shure SM58, może coś z tej firmy.
  Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 13  
  To zależy czego oczekujesz od mikrofonu. Bo jest np taki mikrofon jak Audix OM3, też w wersji bezprzewodowej, cena ok 1700 - 1800. I jest to dość mocna pozycja, przy czym w porównaniu np do Shura Sm58, który ma dość wyrównane pasmo, audix ma dużo środka. Możesz jeszcze zobaczyć mikrofony firmy Samson, ale ja ich nie słyszałem, więc nie zachwalam ani nie krytykuje... Mówi się od pewnego czasu, że shure wygasa, jest legendą, ale są 100 razy lepsze mikrofony. Mnie się brzmienie shura podoba:). Brat ma beyerdynamica i też jest bardzo zadowolony. Przy czym nie wiem, jak tam stoi sprawa z systemami bezprzewodowymi u beyerdynamica. Pozdrawiam
 • Level 27  
  Polecam Shure seria UR - doskonały produkt, główka SM 58, Beta58 lub KSM. Każdy znajdzie coś zawodowego dla siebie.
 • Level 14  
  Propazycja bardzo dobra, ale cena dwa razy przekracza propozycję założyciela tematu, choć można użyć SLX i zaoszczędzić 1000zł.
  Przy takich odległościach SLX w zupełności wystarczy.