Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Test szybkości internetu

29 Wrz 2008 15:21 12042 6
  • Poziom 14  
    Pytałem w poprzednim temacie o test szybkości łącza internetowego ,które mam z osiedlowej telewizji kablowej.temat mój został zamknięty, w ostatnim poscie kolega bartplus napisał ,że "dzielenie łącza łamie regulamin " ??? Nie rozumiem tego- mam legalną umowe z telewizją kablową telewzjię + internet z możliwośćią podłączenia dwóch komputerów .W umowie pisze jak byk że prędkość 2Mb/s mam zagwarantowane i za to płacę.Zrobiłem parę testów np.DSL.cz i średnia prędkość jest około 250kb/s .Oczywiście przedstawiciel operatora z telefonicznej pomocy technicznej mnie wyśmiał ,że w taki sposób nie sprawdza się szybkości połączenia .Stąd moje pytanie jak to wiarygodnie sprawdzić ,żeby mieć argumenty do dochodzenia swoich praw.Jest to mój
    pierwszy miesiąc użytkowania internetu u tego operatora a umowa opiewa na rok.
    D.K.
  • Poziom 17  
    to mają być 2MB czy 2Mb? jeśli 2Mb to jest ok: 2000000/8=250000 czyli 250kB/s
  • Poziom 43  
    Predkosc 2Mb/s masz pewnie zagwarantowane do ostatniego węzła, dalej sei nie da zagwarantować(to chyba normalne, to tak jakby Ci producent AGD zagwarantował cały czas pełną lodówke). Zobacz czy ISP nie ma jakiegoś serwera i stamtąd sprawdzaj.
    Sprawdz tez na numionie, pobierając z noc.gts.pl czy np na twojeip.wp.pl
  • Poziom 14  
    Sprawdz dokładnie jak jest napisane w umowiem, poniewaz dostawcy internetu czesto piszanp gwarantowana predkość do 2Mb/s

Z podkreśleniem na słowo do:D i wtedy już fakt,że internet chodzi wolno juz ich nie interesuje:)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kongo napisał:
    .W umowie pisze jak byk że prędkość 2Mb/s mam zagwarantowane i za to płacę.Zrobiłem parę testów np.DSL.cz i średnia prędkość jest około 250kb/s .Oczywiście przedstawiciel operatora z telefonicznej pomocy technicznej mnie wyśmiał ,że w taki sposób nie sprawdza się szybkości połączenia .Stąd moje pytanie jak to wiarygodnie sprawdzić ,żeby mieć argumenty do dochodzenia swoich praw.Jest to mój
    pierwszy miesiąc użytkowania internetu u tego operatora a umowa opiewa na rok.
    D.K.

Jaką wielkość CIR masz na umowie?
  • Poziom 14  
    Dziękuję za odpowiedzi zrobiłem test,wydrukowałem zawartśc ekranu i wywalczyłem prędkośc z umowy.