Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers ZW 23 KE 23 Euroline

Daucy 19 May 2019 12:54 64593 99
Bosch
    PrzemcioCH87
    Level 6  
    No właśnie wiem że chaotycznie więc tak wczoraj i dzisiaj rano paliły mi się wszystkie 4 od ( od 45 do 90 ) później zaczęły się palić tylko 3 ( od 45 do 75)
    Dodam że kociol normalnie grzeje wodę tylko trochę glupieje tmp wody żona mówi że jest cieplejsza niż zwykle
  • Bosch
    endriue
    Level 12  
    To w takim przypadku może być uszkodzony czujnik NTC wody użytkowej. Jest to czujnik zanurzeniowy na wyjściu ciepłej wody - przychodzą do niego dwa niebieskie przewody. Jeżeli on jest uszkodzony, to nie daje sygnału na płytę o zmianie temperatury i płyta nie moduluje płomienia na palniku. Czujnik NTC centralnego ogrzewania pełni funkcję termometra podczas grzania ciepłej wody i on za pomocą wskaźników diodowych pokazuje temperaturę.
    PrzemcioCH87
    Level 6  
    Dziękuję za pomoc mam nadzieję że wymiana nie będzie skomplikowana i poradzę sobie bez serwisu ;) pozdrawiam

Dodano po 6 [godziny] 50 [minuty]:

A jak zapala się tylko 1 dioda (45*) to co to może oznaczać za blad ? Bo tak też często występuje ...

Dodano po 14 [godziny] 50 [minuty]:

Awaria usunięta odpowiadał za nią czujnik ntc przymocowany za pomocą klipsa do miedzianej rurki na wyjściu wody ciepłej Junkers ZW 23 KE 23 Euroline Junkers ZW 23 KE 23 Euroline
    Pozdrawiam i może komuś też pomoże w przyszłości
  • Bosch
    Darka1234
    Level 2  
    Witam,

może ktoś z Państwa mi pomoże wynajmuje mieszkanie(od 3miesięcy) w kamienicy(mieszkanie nie było używane 2lata) jest to stara kamienica i od kliku dni Junkers gazowy model WRP 250-5 KB FD 181 nie podgrzewa mi wody(nie było mnie 4dni w domu nikt nikt nie przebywał w tym mieszkaniu wróciłam i nagle nie działa, a przed było wszystko ok). Wezwałam serwisana od mojego Junkersa i okazało się, że są do wymiany 3uszelki, gdyż woda przecieka. Wycena wyszła 150zł robocizna + 350zł częśći. Może mi napisać czy to dużo czy mało oraz czy nie lepiej kupić i zamontować nowego Junkersa?
    endriue
    Level 12  
    Pytanie nie związane z urządzeniem, o którym tu mowa. Tu jest mowa o piecu dwufunkcyjnym, a Ty piszesz o jednofunkcyjnym.
    Ale może odpowiem.
    Uszczelki, o których mówił Twój serwisant, są pewnie związane z układem wodnym. Powodem nie odpalania podgrzewacza jest prawdopodobnie dziurawa membrana lub pokryta kamieniem iglica w tym układzie i stwarzająca opór przy wysuwaniu się. Czasami wystarczy rozebrać układ wodny wyczyścić go i powinno działać bez wymiany części. Wszystko zależy od naprawiającego. Cena zainwestowania w dane urządzenie zależy od stanu jego pozostałych elementów. Czasami się opłaca, czasami nie. Co do ceny za naprawę - ja pewnie wziąłbym mniej. Koszt nowego podgrzewacza z wymianą, dyszami( w przypadku potrzeby przezbrojenia na inny gaz) to koszt w zależności od modelu podgrzewacza i rejonu kraju 900-1800zł.
    piodeb88
    Level 9  
    Witam,
    Pozwoliłem sobie napisać w tym temacie odnosnie Junkersa ZS 23 KE 23 (bez zasobnika).

Problem jest takie ze piec podgrzewa szybko wodę CO tak jakby tylko w układzie zamkniętym i za chwile rozłącza czujnik temperatury. Wyjście na niedługim odcinku gorące, powrót zimny, pompa gorąca. Czyli wyglada na to ze nie dostaje zimnej wody z powrotu.
    Co sprawdziłem:
    - zawory wszystkie otwarte jak zawsze
    - pompa pracuje (założona druga dla sprawdzenia)
    - odpowietrzanie wykluczam bo dużo razy spuszczalem wodę z niego i nie było z tym problemu, założone naczynie przeponowe z odpowietrznikiem (słychać jak upuszcza nadmiar powietrza przy napełnianiu)
    Chyba pozostał mi tylko zawór trójdrożny ZSR?
    Sprawdziłem cewkę multimetrem i nie ma żadnych oznak życie jeśli chodzi o Ohmy.
    Mam druga z pieca który kupiłem na części i to samo. Mam takie sam w domu który chodzi super i mając porównanie tam pokazuje ok 80-82 Ohma.
    Iść w ta stronę? Tu szukać przyczyny?
    Dziwi mnie najbardziej to ze ten piec miał taki objaw ok 2 miesięcy temu, ale przeszło mu samo po wielu próbach włączenia. Do przed wczoraj. Podkusiło mnie upuścić mu trochę wody, pare setek i się zaczęło.

Film jak się zachowuje.

https://youtu.be/ufulwU5GSJ4
    piodeb88
    Level 9  
    Płyta była u Pana w połowie listopada. Nie obstawiałem jej do tej pory. Ale wezmę pod uwagę.
    piodeb88
    Level 9  
    Wina cewki. Po wymianie problem znikł.
    piodeb88
    Level 9  
    Witam Panowie, mam takie pytanie odnosnie Junkersa Euroline ZS23 KE23. Włączając piec i trzymając przycisk restart wchodzimy, nazwe to w „menu„. Jakie mamy tam możliwości? Co tam można ustawić? Nie będę opisywał jak to wyglada bo myśle ze kto wie o chodzi, wie o czym pisze.

Dziekuje za odpowiedz.