Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

silnik 3kw jak dobrac stycznik i zabezpieczenie

mateuszkonicz 29 Sep 2008 18:25 17919 4
    mateuszkonicz
    Level 10  
    Witam wszystkich kolegow mam takie pytanko na co mam zwrocic uwage dobierajac stycznik dla silnika 3 f ; o mocy 3 kw atomiast jesli chodzi o prady tego silnika to na tabliczce znamionowej bylo tak 6,7/11,6 A nie wiem jak mam to rozumiec ze prad 6.7A to prad pobierany po polaczeniu w trojkat, prad 11.6 A to prad poberany w gwiazde? czy prad 11.5 A to prad rozruchowy?
    Kolejna rzecza jest to czy takie zabezpieczenie jak moeller pkzm0-12 wystarczylo by do tego silnika.
    przepraszam za pl znaki nawala mi klawiatura, z gory wileki dzieki
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kelektro25
    Level 10  
    Na mój gust po prądach to prawdopodobnie silnik dwubiegowy....nie było przypadkiem na tabliczce dwóch różnych prędkości obrotowych....i taka mała aluzja silnik jak juz to przy połączeniu w trójkąt bierze większy prąd a nie w gwiazdę. Najpierw sprawdź na tabliczce co tam dokładnie jest napisane a najlepiej to wrzuć zdjęcie tej tabliczki znamionowej
    Rafik4
    Level 30  
    Odczytaj dokładnie dane z tabliczki znamionowej, tam napewno jest napisane na jakie napięcie jest ten silnik i przy jakim połączeniu pobiera te 6,7 i 11,6 A prądu. Co do zabezpieczenia to co podałeś jest za duże, ten silnik, jeśli to 3kW, przy napięciu 400V ma pewnie te 6,7A prądu znamionowego. Wyłącznik silnikowy ustawiasz tak jak masz na tabliczce prąd znamionowy, niektórzy mnożą to razy 1,1 i tak ustawiają, różne szkoły.
    mateuszkonicz
    Level 10  
    dziekuje z gory wybralem taki bezpiecznik istycznik:
    wylacznik silnikowy moellera pkzm0-10 a stycznik to dilem -10 tez moellera na ac3 - 4kw prrzy napieciu 380 v oraz 230/50hz sterowania
    dziekuje wam paniowie pozdrowienia