Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja zastrzeżonego numeru przychodzącego

-Obywatel- 09 Paź 2008 19:19 74993 37
  • #31 09 Paź 2008 19:19
    R2M
    Poziom 13  

Staszek z Chełma napisał:
    Kiedyś borykałem się z tym w Pogotowiu temat nie do przebrnięcia. Nie było tłumaczenia że czasami dzwoni osoba potrzebująca pomocy albo że inna osoba notorycznie blokuje linię głupimi telefonami. Odpowiedź była proszę sprawę zgłosić na Policję. Ręce opadały, może dzisiaj jest inaczej chociaż wątpię.

Obecnie nie jest ważne ustawienie bo pogotowie policja straż urzędy nawet zus ma w swojej sieci parę odblokowanych telefonów na centrali które pokazują identyfikację rozmówcy.

• #32 09 Paź 2008 19:58
    kubi_b
    Poziom 17  

eslodowy napisał:
    Metody wspomniane typu proba przekierowania polaczenia przychodzacego np na numer pogotowia czy tez proba wyciagniecia dany od operatora moze ale nie musi byc przestepstwem.

kazdy kto ujawni takie dane bez nakazu sadowego nie wazne czy numer jest zastrzezony czy nie popelnia przestepstwo

• #33 09 Paź 2008 23:11
    8850
    Poziom 21  

kubi_b napisał:

kazdy kto ujawni takie dane bez nakazu sadowego nie wazne czy numer jest zastrzezony czy nie popelnia przestepstwo

Bzdury piszesz, nakaz sądowy to zupełnie co innego w tutejszym temacie, nie znasz się na praktycznym prawie sądowym oraz wyrokach.

• #34 14 Lis 2008 23:39
    bialy009
    Poziom 2  

Witajcie tak dla podtrzymania tematu cos wam opiwiem:
    posiadam telefon w sieci Era
    posiadam rowniez aktywna usluge ukrywania numeru na stale
    dzwonie ktoregos razu do biura obslugi sieci Play i podczas rozmowy Pani a raczej mloda kolezanka bo w sieci play wszyscy mowia na "ty" podaje mi caly moj numer a ja zdziwiony dzwonie do ery i pytam co jest??
    a konsultant do mnie ze byc moze jest umowa pomiedzy operatorami lub tez play posiada do "dekodowania" numeru odpowiedznie narzedzia
    zadzwonilem jesszcze raz do play i to samo numer czarno na bialym
    i mowie sobie ze trzeba napisac pismo do ery z reklamacja dzialania uslugi - tyko sie musze do tego przymirzyc
    nie mniej jednak ktos tez swego czasu chodzil sie chwalil ze jego kolega widzi wszystkie numery na swoim aparacie... zapewne na uklady nie ma rady

• #35 30 Gru 2008 19:54
    subo
    Poziom 11  

Witam, obserwowałem teamat i chciałbym zwriocic jedna uwage: numer zastrzezony, to taki, ktorego nie podadza Ci w informacji, Ale moze byc numer z ukrytą prezentacją, ale nie zastrzezony. Wtedy numer nie wyswietli Ci sie, ale bez problemu podaja w informacji numer ukryty, pod warunkiem ze nie jest zastrzezony. Przyklad:
    1) Pan X ma telefon, z zastrzezonym numerem. Gdy dzwoni, jego numer wyswietla mi sie na ekranie, jesli nie jest uklryty. Gdy dzwonie na informacje z prosba o podanie numeru tel. do pana X to tam dowiaduje sie ze nie maja takiego numeru w bazie.
    2) Pan Y nie ma zastrzezonego numeru, tylko ukrytą jego prezentację. Gdy dzwoni, nie widze jego numeru, ale gdy chce pozanc numer pana Y poprzez informacje podaja mi go.

Nie mozna mylic tych dwoch pojec. Ukrywanie i odkrywanie prezentacji numeru, czyli tzw CLIP i CLIR to nie zastrzezenie numeru. Zastrzezony numer niekoniecznie jest ukryty.

• #36 30 Gru 2008 20:52
    -Obywatel-
    Poziom 17  

Już się czub ode mnie odstosunkował więc przedmiot tematu przestał być dla mnie problemem, ale ostatnio pojawił się nowy: zatrzęsienie SMSów reklamowych z numerów 7*** i 7****. Napisałem do Wapster'a, który jest nadawcą tych wiadomości i odpisali, że niby usunęli mnie z bazy, ale te SMSy przychodzą nadal; mniej, ale przychodzą. Ma ktoś jakiś skuteczny sposób na to?

• #37 30 Gru 2008 23:03
    8850
    Poziom 21  

Tak, telefon z system operacyjnym Symbian lub Windows Mobile i oprogramowanie które posiada czarną listę kontaktów. Wystarczy że dopiszemy tam numer telefonu (spróbuj dopisać tel. zastrzeżony) /numer SMS z którego jesteśmy spamowani i telefon sam kasuje spamowe SMSy nawet tego nie widzimy a oprócz tego telefon nie reaguje jak ktoś do nas dzwoni z spamowego numeru. A dzwoniący słyszy sygnał zajętości lub wyłaczonego telefonu.

Poza tym wystarczy wykupić sobie skype-out 12.5PLN/miesiąc dzwonić na stacjonarne bez żadnych limitów czy komórki (kosztuje już trochę za każdą minutę) i domyślnie mamy zastrzeżony numer którego nie da się odczytać nawet na policji (podobno). Dodatkowo wybieramy sobie dowolny numer stacjonarny (numer kilku stref numeracyjnych w Polsce).

• #38 02 Gru 2009 16:30
    pyzamen
    Poziom 11  

Witam ,trochę odświeżę temat identyfikacji numeru, mam mały dylemat, każdy pisze że nie da się odczytać ukrytego numeru,a u mnie w samochodzie jest zestaw głośno mówcy na bluetooth i jak przychodzi połączenie z zastrzeż onego to wyświetla numer, sprawdzałem na rożnych sieciach i numerach, pytanie jest możliwość zrobienia tego na telefonie

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo