Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics tuner ST GT350, jeden kanał gra ciszej.

29 Wrz 2008 21:31 2884 11
  • Poziom 13  
    Tak jak w temacie, dostałem radio Technics ST GT350 ale lewy kanał gra dużo ciszej od prawego - ale gra. Ktoś może miał coś podobnego i wie gdzie szukać.
    Zaglądałem do środka ale nic szczególnego nie rzuca się w oczy. Widzę kilka elementów, którymi można pokręcić. Zaryzykować i pokręcić?
  • Poziom 13  
    Tak samo jest w trybie mono i stereo, stacji na AM nie może znaleźć.
  • Poziom 13  
    Szum odbiera na AM, nie może znaleźć tylko stacji radiowej.
  • Poziom 37  
    A antenę AM podłączyłeś? Tam nie ma chyba stałej, ferrytowej jak w krajowych tunerach, tylko jest gniazdo anteny ramowej.
  • Poziom 13  
    Mam dokładnie taką antenę od tego tunera - oryginalną. Szum tak samo w lewym kanale jest cichszy.
  • Poziom 13  
    Wymontowałem te 2 elementy i oba kanały grają równo!!
    Dzięki.
    Ale muszę zapytać z ciekawości - na co miały wpływ te usunięte elementy, czy tak zostawić już to radio czy wstawić nowe?
    Jak na mierniku (jak ustawić miernik) mogę sprawdzić te elementy?
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Te elementy to układ wyciszania tunera, np. podczas zmiany stacji, strojenia itp.
    Muszą być - inaczej będziesz miał trzaski przy przełączaniu i różne inne nieprzyjemne efekty dźwiękowe. Jeśli tuner bez nich gra równo na obu kanałach, to znaczy że są (a właściwie jeden z nich - Q109, lewy kanał) uszkodzone.
    Nowe możesz kupić np. tu: http://sklep.north.pl/karta/2sd1450-tranzystor,6895904.html
    Wymień od razu obydwa.
    Sprawdzania tranzystorów nie będę opisywał, ponieważ wielokrotnie była o tym mowa, poza tym tutaj nie ma co sprawdzać - ewidentnie jeden jest uszkodzony.