Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB Radio w Oplu Astrze

teatr 29 Wrz 2008 22:05 4384 5
  • #1 29 Wrz 2008 22:05
    teatr
    Poziom 10  

Może ktoś podpowie gdzie w Oplu Astrze II z 2001 roku - podłączyć zasilanie CB Radia. Mam włączone / zasilane / z gniazda zapalniczki ale to jest bardzo niepraktyczne i kłopotliwe.
    Problem w tym że nie ma tam zasilania przy wyjętym kluczyku co powoduje konieczność każdorazowego "ustawiania" radia np. na kanał 19.
    Z analizy instrukcji tego samochodu wynika że jest kilka miejsc gdzie napięcie z baterii jest zawsze. Tylko gdzie praktycznie znaleźć łatwo te miejsca. Wszystko jest tam zakryte i obudowane.
    Nawet dostanie się do tyłu tablicy bezpieczników, aby podpiąć się pod bezpiecznik np od zasilania lampki sufitowej lub pod bezpiecznik od zasilania do haka przyczepy - jest dość skomplikowane.

Nie chcę odkrywać Ameryki od nowa i rozbierać samochodu - jestem przekonany że Koledzy już nie takie problemy rozwiązywali - liczę na podpowiedź.
    Pozdrawiam.

0 5
  • #2 29 Wrz 2008 22:35
    Elmo_pf
    Poziom 15  

Miejscem w którym zawsze jest zasilanie jest kostka zasilająca od radioodtwarzacza samochodowego, zwyczajnie jest ono niezbędne do utrzymania pamięci odbiornika, tam polecam szukać.

Powodzenia.

0
  • #3 30 Wrz 2008 01:34
    teatr
    Poziom 10  

Dziekuję za wskazówkę ale że można z łącza radia albo ze złącza oświetlenia wewnetrznego - to mimo ze zawodu jestem stolarzem - sam na to wpadłem. Tylko jak tam się dostać ? Radio mam oplowskie i bez jakiegoś specjalnego narzedzia trudno sie dostać do jego tyłu i przyłącza radia. To cały mój kłopot.
    Tematu nie zamykam, liczę że ktoś podpowie coś prostszego.

0
  • #4 30 Wrz 2008 15:41
    gimof
    Poziom 27  

Ew. możesz spróbować prosto do akumulatora, z tego co mi wiadomo łatwo się przebić przez grodź obok wiązki czy zaślepki po podniesieniu dywaników w odpowiednim miejscu.

0
  • #5 30 Wrz 2008 20:30
    Elmo_pf
    Poziom 15  

U siebie jak wyciągałem radio wystarczyło mi 4 szprychy rowerowe włożone w otwory po bokach radia (wystarczy z otworów wcześniej wykręcić śrubki). Problem w tym że nie pamiętam czy po wyjęciu radia jest dostęp do kostek elektrycznych.
    Co do bezpieczników to nie ma problemu z ich wyjęciem bo są tam 4 plastykowe kołki, wystarczy je obrócić i wydostaje się cała tablica.

Gdyby moje sugestie nie okazały sie pomocne, zerknę do mojej Asterki i sprawdzę osobiście, tylko daj znać na forum.

0
  • #6 01 Paź 2008 17:10
    teatr
    Poziom 10  

Zdecydowałem się na brutalne i najprostsze rozwiazanie - podłączyłem się bezposrednio pod akumulator. Przy samej baterii dałem oddzielny bezpiecznik, potem przewodami 2x1,5 przebiłem się wolnym przepustem do wnętrza i tam mam złącze dla radia CB. Pewnie przyda się jeszcze do czegoś innego.
    Przy okazji - przy podłączaniu do zapalniczki - bardzo delikatnie wchodziły niewielkie zakłócenia pokładowe. Teraz NIC, absolutnie żadnych zakłóceń od elektryki pojazdu.
    Dziękuję wszystkim konsultantom.

0
  Szukaj w 5mln produktów