Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacyjka z imm - możliwa wymiana na stacyjke bez imm.?

29 Wrz 2008 22:11 3005 7
  • Poziom 12  
    Witam, mam problem z Huyndai'em Atos (zwykły nie Prime) z 1999roku.
    Przy przekręcaniu kluczyka stacyjka stawia opór i żeby dojść do następnego kroku (np z zapłonu od rozrusznika) trzeba kluczyk wcisnąć lub pociągnąć i próbować kilka razy czasami troche na siłe. Byłem pytałem w salonie huyndai bo kiedyś kupiłem tam klamke taniej niż zamiennik w sklepie i powiedzieli mi cene 600zł bo ma immobilaiser....
    Na szrotach ani w sklepach moto nie byłem jeszcze, mam pytanko czy jeżeli kupie stacyjke bez immo. np. ze szrotu albo w sklepie to czy po podłączeniu będzie chodzić??

P.S. Jak upewnić się że mam imm? kluczyk jest zalany tworzywem (nierozbieralny) a gość w serwisie huyndai powiedział że na pewno ma...
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    no, pewnie że ma.
    Poszukaj na allegro używek, bo chyba nie dostaniesz łatwo oryginału.
    Przekładasz sam wkład (dorabiasz wałeczki do starego kluczyka).
    Odwiedź okoliczny warsztat dorabiania kluczy lub kogoś kto naprawia auta po włamce, na pewno opanuje, sam nie ugryziesz tematu.
  • Poziom 12  
    hmmm czyli jezeli dobrze rozumiem to jesli kupie stacyjke z immo to moge całą wymienić a jak kupie bez immo to musze podmienić wkład i przerobić kluczyk? Dobrze rozumiem???
    A istnieje możliwość włożenia stacyjki bez immo i odpowiedniego "zwarcia" odpowiednich kabelków ospowiadających za immo??
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Tutaj nie chodzi o to czy stacyjka będzie z immo czy nie. Chodzi o klucz który w tej chwili uruchamia pojazd. To w nim jest część elektroniczna odpowiadająca za immo. Jeżeli zamontujesz inną stacyjkę - będziesz miał inny klucz. Ergo - odpalanie auta stanie się upierdliwe :-) Tak jak napisał kolega cardiag - znajdz warsztat który zajmuje się naprawą stacyjek samochodowych. Koszt naprawy Twojej stacyjki będzie kilkukrotnie niższy niż koszt nowej stacyjki.
    A co do immo i "zwarcia odpowiednich kabelków" to tak się nie da - immo jest ściśle powiązane z oprogramowaniem komputera sterującego pracą silnika.
  • Poziom 12  
    no to teraz wiem coś więcej....
    a gdzie jest "odbiornik" immo? <przyjmując że w kluczyku jest nadajnik>
    no ale jesli kupie nową stacyjke(w sklepie lub serwisie) z immo to poprostu włoże i bedzie chodzić??? <a moze trzeba przełożyć to gówienko z kluczyka?>
  • Poziom 39  
    Koledzy dość wyraźnie napisali aby dorabiać(naprawiać) wkład, czyli część mechaniczną stacyjki. Chodzi o dopasowanie do istniejącego klucza, który porozumiewa się ze sterownikami. Jeśli wymienisz całą stacyjkę tzn, że także klucz. A wówczas musisz zakodować nowy klucz, czyli urządzenia specjalistyczne a stąd cena.
  • Poziom 20  
    Kup nową Ściąg antenke z stacyjki przyklej do niej stary klucz i schowaj pod plastiki Załóż nową stacyjkę i ciesz się
  • Poziom 14  
    Jozef199 napisał:
    Kup nową Ściąg antenke z stacyjki przyklej do niej stary klucz i schowaj pod plastiki Załóż nową stacyjkę i ciesz się

I odmawiaj codziennie rozaniec by nikt do twojego autka sie nie dobieral, bo odjedzie w 10 sek.

Dodano po 1 [minuty]:

Kolego CARTER: Skad jestes?