Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zarządzanie siecią w Routerze Planet IG-2000

05 Mar 2004 18:42 2252 9
  • Poziom 34  
    Czy ktoś miał styczność z tym routerem :?:
    Chodzi mi o zarządzanie ruchem w sieci za pomocą tego routera.
    Słyszałem, że ma jakieś bajery służące do monitorowania ruchu w sieci przez www. A teraz kilka pytań:
    Czy mogę dynamicznie przydzialać pasmo użytkownikom :?:
    Czy mogę nim przydzielać jakie kolwiek wydzielone pasmo użytkownikom :?:
    Czy router będzie mi pokazywał kto z jakim transferem i co ściąga z sieci :?:
  • Poziom 22  
    miałem styczność z podobnymi wynalazkami :D, rzeczywiście przez adres w IE można nim sterować :D, niektóre routery mają nawet własne DNS (tylko po co to im?), bowiem o DHCP itp nie muszę wspominać :D.
    Do tematu: Nie dostałeś nic wraz z nim?? Jeżeli coś ci dali - to tam masz odpowiedzi czy można ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Ja wiem, że można nim sterować (a w zasadzie konfigurować) przez przeglądarkę internetową, i wiem też że mają DHCP. Siedzę w sieciach dogłębnie, ale mi chodzi konkretnie o te pytania jakie zadałem.
    A co dotyczy się przeglądarki internetowej to chciałem wiedzieć (bo słyszałem) czy da się obserwować ruch w sieci: kto ciągnie z jakim transferem - żebym wiedział czy niezapycha łącza, bo w razie czego to go przytkać, i czy będę mógł właśnie kontrolować transfery jakie mają do dyspozycji użytkownicy.
  • Poziom 22  
    aż z takim zaawansowanym stopniu kontroli jeszcze nie słyszałem... co nie znaczy, że tak nie można :D... ale nic nie powiedziął ci o tym producent... serwisanci... no... te osoby które ci go sprzedały?? One powinny coś więcej wiedzieć o nim :D
    Pozdrawiam i życzę samej przyjemności z kożystania z routera :D
  • Poziom 34  
    Problem w tym, że ja jeszcze nie mam tego routera.
    Do tej pory pracowałem na Asmax RAS 790 który jest bardzo ubogi w takie funkcje. Niestety ten router uszkodził mi się, no i muszę kupić coś innego (co nie padnie samo od siebie i później w serwisie będą w stanie to naprawić). Teraz cała sieć pracuje awaryjnie na jednym routerze.
  • Poziom 22  
    aha... wierzę, że mino wystko goście z serwisu odpowiedzą na te wątpliwości :D
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Wysłałem chyba ze 3 maile i jeszcze nic nie dostałem.
    Ale skoro tak mówisz - będę czekał...
  • Poziom 11  
    Odnośnie tego kontrolowania sieci to jest to możliwe (co prawda nie mam pewności czy akurat ten konkretny model to ma). W bardziej zaawansowanych wersjach na pewno. A co do tej pomocy w sklepach to śmiem wątpić. Mieszkam we Wrocławiu i jakiś miesiąc temu kupiłem ruter adsl. Ale obsługa żadnego z 8 sklepów, w których byłem nie była w stanie udzielić mi nawet najmniejszej informacji na temat instalacji i konfiguracji tego cacka. Jednym słowem sami niekompetentni ludzie. Idąc do nich po rade sam więcej wiedziałem :). Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Co do tych pracowników to masz rację...
    Jak w sklepie ja musiałem chyba z pół godziny tłumaczyć co to jest QoS, albo o co biega w routerach Cisco...
  • Poziom 22  
    hehe takie przypadki w serwisach mogę mnożyć :D, raz jedej "webster" z serwisu radził kolegdze podłożyć tekturę pomiędzy radiator a wiatrak (od procesora :D) ... bo sróbki były za duże i wiatrak odpadał po pewnym czasie....
    A w TP też ludzię są dobrzi... pytałem się o tę neostradę - serwer WWW.... konsultant nie wiedział, że w neo jest do dyspozycji serwer WWW...i konto email... i że jak wezmę to coś na 1 rok to dostaję 50 MB na email i WWW....
    Pozdrawiam