Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary gramofon Unitra - czy kolumny Diora podpasują?

30 Wrz 2008 13:11 1957 9
  • Poziom 13  
    Witam.

Mam w domu stary gramofon Unitry, z tego zo pamiętam, dość fajnie grał - pojawił się plan na przywrócenie go do życia :)

szukam więc kolumn i wzmacniacza. Pytanie takie: czy takie kolumienki nadałyby się do winyli?

Jeśli nie, jakie inne kolumny tego typu możecie polecić? Cena jest dość priorytyetowa - więcej jak 150 za kolumny nie chcę płacić. Audiofilem nie jestem, chcę żeby przyzwoicie to brzmiało.

pytanie kolejne: jaki wzmacniacz? Chcę móc podłączyć pod niego gramofon i komputer, moc.. nie za wielka, zestaw będzie działał w niewielkim mieszkanku.

pozdrawiam!
  • Poziom 31  
    W zasadzie wszystkie kolumny domowe nadają się do odsłuchu plyt winylowych . Jedynie rauna-leira robiła specjalne kolumny do słuchania winyli . Ich obudowy były odlewane z litego betonu i były b.ciężkie . Ale to już tylko dla audiofili jest temat . Do podłączenia gramofonu nadaje się każdy polski wzmacniacz diory lub unitry co ma wejście gramofonowe na wtyczke DIN . Do innych wzmacniaczy musisz dokupić przejściówkę DIN-czincz a jak nie posiada wejścia gramofonowego to dodatkowo przedwzmacniacz aby gramofon podłączyć do wejścia uniwersalnego .
  • Poziom 13  
    dzięki za odpowiedź. Przychodzą Ci do głowy jakiekolwiek modele wzmacniaczy do wykorzystania z gramofonem? (tak żeby nie kombinować z przedwzmacniaczem - jestem lajkonikiem...)
  • Poziom 31  
    Każdy polski wzmacniacz firmowany przez Diorę lub unitrę doskonale współpracuje z polskimi gramofonami . W wersji krajowej będzie miał przycisk na płycie czołowej "gramofon" a w eksportowej "phono" . Do nich nie potrzeba przedwzmacniaczy gramofonowych .
  • Moderator
    Powyższe jest prawdą, pod warunkiem, że gramofon jest wyposażony we wkładkę magnetyczną typu MM. Jaki to gramofon?
  • Poziom 13  
    gramofon to *chyba* model GS 400-coś. Na pewno będę wiedział po weekendzie, wtedy go odkurzę i będę starał się podłączyć.
  • Moderator
    To bardzo ważne, gdyż podłączając gramofon z wkładką piezoelektryczną do wejścia gramofonowego możesz uszkodzić wzmacniacz. Tego typu gramofon należy podłączać do wejścia "aux".
  • Poziom 31  
    Najprawdopodobniej to będzie gramofon z serii bernard lub adam z wkładką unitra Mf 1XX .
  • Poziom 13  
    tak, wydaje mi się (po zdjęciach na google i allegro) że to właśnie taka wkładka. Zdaje się że toto magnetyczne?
  • Moderator
    Jeżeli ma oznaczenie Mf to tak.