Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Waterstop a Aquastop

mizantrop 30 Wrz 2008 13:59 8073 5
  • #1 30 Wrz 2008 13:59
    mizantrop
    Poziom 2  

Witam!
    Nurtuje mnie jedna kwestia. A mianowicie czy zabezpieczenia Aquastop stosowane w urządzeniach Bosch to to samo co zabezpieczenie Waterstop stosowane w urządzeniach Wirlpoool.
    A bardziej szczegółowo to chodzi mi o to że mam zmywarkę Wirlpool z zabezpieczeniem Waterstop. W instrukcji pisze że przed każdym uruchomieniem zmywarki należy odkręcić zawór wody a po zakończeniu pracy zawór zakręcić.
    W instrukcji pralki Bosch którą posiadam pisze że taka czynność jest potrzebana ale tylko w urządzeniach pozbawionych zabezpieczenia Aquastop.
    I teraz się poprostu zastanawiam czy Whirlpool ma nieścisłą instrukcję czy poprostu zasada działania tych zabezpieczeń jest inna.

0 5
  • #2 30 Wrz 2008 15:09
    patryk0402
    Poziom 11  

Nie wiem co do twojego pytania, ale powiem ci w mojej sytuacji.

mam pralkę Indesit moon(sixl149s), ma ona niby aquastop, ale serwis/producent, poinformował mnie ze woda musi byc zakrecana i odkrecana przed i po cyklu.

0
  • #3 30 Wrz 2008 15:31
    mizantrop
    Poziom 2  

No moich wątpliwości to nie rowiało (wręcz przeciwnie) ale dzięki za włączenie się do tematu.

0
  • #4 30 Wrz 2008 20:48
    hguzdek
    Poziom 13  

Co do zakręcania zaworu po zakończeniu prania czy mycia to chyba zalecają w instrukcji wszyscy producenci. Bo zawsze istnieje możliwość mechanicznego uszkodzenia elektrozaworu i przepuszczaniu przez niego wody. Więc 100% wiara w waterstop jest złudna i może się przykro skończyć.

0
  • #5 01 Paź 2008 10:40
    mizantrop
    Poziom 2  

No właśnie o to chodzi że w instrukcji mojej pralki Bosch'a jest napisane, ze zakręcanie kurka z wodą nie jest konieczne w przypadku modeli wyposażonych w Aquastop.

0
  • #6 01 Paź 2008 13:34
    Jasxx
    Poziom 21  

Może za mało ściśle wytłumaczę ale różnica między tymi urządzeniami polega na tym że:
    - w jednym elektrozawór znajduje się przy samym kranie, pozwala to na przeciek wody z uszkodzonego węża tylko podczas nabierania wody, elektronika sprawi, że i zawór się zamknie i nie będzie przecieku. Jest to najlepsze rozwiązanie
    - w drugim zasilanie w wodę odbywa się w dwóch wężach, jeden suchy, drugi z wodą. gdy nastąpi uszkodzenie tego wewnętrznego z wodą i przedostanie się ona do tego drugiego nastąpi zablokowanie dopływu wody do zmywarki. Czym większe ciśnienie tym większa szczelność. Tu powinno być małe szklane oczko w którego wnętrzu kolor pokazuje czy wąż jest zablokowany, czy nie.

0