Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki piec dwufunkcyjny do mieszkania o pow. 70 m kw. w bloku

30 Sep 2008 15:39 7849 12
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • #2
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zależy ile planujesz zainwestować w kocioł.Na pewno zamknięta komora.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zasadnicza różnica jest taka,że ten kocioł pracuje na powietrzu zewnętrznym a nie z pomieszczenia w którym jest zainstalowany.Upraszczając-jest bezpieczniejszy.
  Co do nagrzewnicy,o której piszesz:Faiss wypuścił kilka typów kotłów.Części są jeszcze do osiągnięci -poszukaj w necie.Tylko podaj typ kociołka.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Postaram się pomóc.Chcesz nową czy sprawną?
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  Macio1986
  Level 13  
  Witam, jestem mieszkańcem bloku w którym zamieszkuje kilka rodzin. Budynek nie jest pierwszej młodości, a niektóre lokale nadal ogrzewane są w stary sposób - poprzez piece kaflowe. Nie uzyskałem pozwolenia na centralne - standardowe (piec na wegiel itp.) ponieważ przekrój komina jest zbyt mały. Zamontowałem piec dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania, a rura która jest wyprowadzona na zewnątrz budynku zgodnie z instrukcją z uwzględnieniem i zachowaniem odległości i wszelkich proporcji instalacyjnych. Instalacja hydrauliczna, elektryczna zupełnie nowa. Piec firmy Junkers wraz z oryginalnymi rurami powietrzno spalinowymi. Zaświadczenie poprawności instalacji gazowej posiadam (zasilanie gazowe ze standardowej butli propan butan 11kg) Pierwsze uruchomienie przez serwisanta dzieli mnie tylko uzyskaniem opini kominiarza, który nie chce wydać mi takiego dokumentu. Mistrz kiminiarstwa nie dokonał oględzin wykonanego montażu, ponieważ telefoniczne przedstawienie dokonanego rozwiązania zakończyło się negatywnym werdyktem. Powodem takiej opini był fakt, że piec powinien znajdować się w piwnicy, a najlepszytm sposobem byłoby pozostanie przy piecu kaflowym, poza tym poruszył sprawę braku kratek obiegu powietrza grawitacyjnego (zastanawia mnie w jakim celu jeżeli piec pobiera powietrze z zewnątrz budynku). Kontaktowałem się z serwisantem, któremu opowiedziałem całą dziwną rozmowę z kominiarzem i zaczął dosłownie się śmiać mówiąć, że to pierwszy taki przypadek w jego długiej karierze. W jaki sposób mogę tę sprawę załatwić i czy rzeczywiści jest jakiś akt prawny, który zabrania takiego pieca, a może to sędziwy wiek i brak odpowiedniej wiedzy kominiarza utrudnia mi uzyskanie pozytywnej opini kominiarskiej? Proszę o pomoc.
 • #9
  serwo66
  Level 25  
  Zgodnie z prawem gaz cięrzszy od powietrza czyli propa-butan nie może być montowany ponirzej terenu ziemi. Czyli serwis miał rację, a kominiarza zmień i poślij pare jobów.
 • #10
  Macio1986
  Level 13  
  No dokładnie (sprawę opisałem nieco dokladniej więc przeczytaj jeszcze raz jak możesz)
 • #11
  serwo66
  Level 25  
  W sprawie kotła w piwnicy kominiarz się myli, ale ma prawo się czepiać jeśli jest brak kratki wentylacyjnej na wysokości posadzki - prawny wymóg , to w instrukcji montażu kotła na pewno było. Drugi problem może być w wyprowadzeniu rury powietrzno-spalinowej. Prawo zabrania montażu za ścianę jeżeli jest to dom wielorodzinny, pozostaje wyprowadzenie komina ponad dach.
 • #12
  Macio1986
  Level 13  
  Zgadza się, ale niestety jest to komin zbiorczy i budynek nie posiada szybu - komina wentylacyjnego, natomiast jeżeli chodzi o kratki to nie stanowi to oczywiście problemu, tak więc problem kratek jest rozwiązany
 • #13
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Jeżeli w budynku jest instalacja gazu ziemnego, to nikt nie wyda Ci zgody na użytkowanie kotła zasilanego gazem płynnym. Może tu jest problem, bo o tym nie piszesz.
  Czy jest komin zbiorczy czy też nie, Twój komin musi być wyprowadzony ponad dach.