Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon i250 - serwis czy śmietnik? błąd 5100

30 Wrz 2008 17:46 3690 8
  • Poziom 2  
    Witam!!
    mam problem z drukarką Cannon i250 otórz pewnego dnia włączyłem i tzw karetka zaczyna się przesuwać z dużą prędkością w prawo i w lewo(tak silnie,że nawet drukarka się przesuwa)
    wyskakuje błąd serwisowy 5100 oraz lampka mruga 4 razy na pomarańczowo i raz na zielono...
    co mam zrobić??bardzo proszę o radę...:|
  • Poziom 15  
    Jeśli temat jest jeszcze aktualny sprawdź, czy w drukarce wzdłuż paska po którym przesuwa się głowica znajduje się taki przezroczysty pasek z pionowymi kreskami. Jest to enkoder pozycji. Z tego co piszesz, to na pewno szwankuje ten mechanizm. Tylko nie wiadomo co nawaliło, pozycjoner, czy czujnik.
  • Poziom 2  
    nie mam pojęcia co mogło nawalić...
    czy da się to naprawić??
  • Poziom 15  
    Najpierw sprawdź to o co Cię poprosiłem w poprzednim poście. Dopiero dalej będziemy myśleć co się dzieje.
  • Poziom 2  
    pasek z pionowymi kreskami jest...
  • Poziom 15  
    A jak wygląda, nie jest zerwany, porysowany. Najlepiej zrób fotkę jakąś cyfrówką.
  • Poziom 2  
    ok postaram sie zrobić fotke

• Poziom 12  
    bład 5100 - nie moze się ustawić, może encoder wyskoczył z czujnika, gdyby był brudny to aż tak by nie "waliła"
  • Poziom 15  
    To jest możliwe. Jedyne co możesz teraz zrobić to zdjąć obudowę i obejrzeć karetkę i sposób w jaki przesuwa się w niej ten enkoder. Poszukaj sobie również jakiejś service manual, będzie pomocna jeśli swojej drukarki jeszcze nie rozbierałeś.