Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A8 1994 rok 4,2 nowa pompa paliwa źle działa

30 Wrz 2008 22:29 7506 14
  • Poziom 2  
    Witam - mam problem z moim Audi. Zatarła się pompa paliwa i została wymieniona na oryginalną. Jednak po wymianie pompy samochód odpala rano normalnie, po czym jeździ jakieś 3-5 km i zaczyna mu brakować paliwa chyba i gaśnie. Ćwierć baku paliwa jest. Po ostatniej awarii jak zgasł dolano 10 litrów benzyny i odpalił i pojeździłem kilkanaście kilometrów a rano znowu to samo. 3 km i zadyszka i laweta. Pompe mechanik wyciągał już chyba 5 razy ale pasuje idealnie - żaden komunikat nie wyskakuje, żaden Cat sie nei pali. Od miesiąca nei wiadomo o co chodzi! - Pomóżcie błagam!
  • Poziom 26  
    Czyli jak zalejesz do pelna to jest wszystko ok, a jak poziom paliwa zejdzie do 1/4 baku to sie zaczynaja problemy?
  • Poziom 33  
    to zbiornik w dół i niech sprawdzą przewody czy ich nie przycisnęli. Spróbuj nie dokręcać korka wlewu paliwa do końca. Niech będzie możliwość ciągłego odpowietrzenia zbiornika paliwa.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Prawdopodobnie nieprawidłowy demontaż pompy uszkodził elementy kosza pompy.
    A potem to już trzeba mieć zawsze pełen bak.
  • Poziom 2  
    Nie zalewałem całego baku. W tej chwili jest połowa i są kłopoty. Ciekawe jest to, że odpala i gaśnie a jak mu sie doleje 10 litrów to znowu zapala i pojeździ, ale za chwile gaśnie. Może w baku jakieś podciśnienie się tworzy?
  • Poziom 26  
    marek1977 napisał:
    Spróbuj nie dokręcać korka wlewu paliwa do końca. Niech będzie możliwość ciągłego odpowietrzenia zbiornika paliwa.
  • Poziom 38  
    szogun0 napisał:
    Prawdopodobnie nieprawidłowy demontaż pompy uszkodził elementy kosza pompy.
    A potem to już trzeba mieć zawsze pełen bak.
    też bym postawił na to.
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszytskim - problemem okazała się sama pompa - mimo takiego samego ciśnienia i parametrów - odpowiednik oryginału i kosztu zakupu 250 zł okazała się niedobra.
    Oryginalna pompa ma dodarkowy przelew czy odpływ i robiona jest przez VDO. To jest popma dzieki której auto odpaliła i jeździ bez problemu:)
    Serdecznie dziekuje za pomoc
  • Specjalista grupy V.A.G.
    A widzisz.
    Wprowadziłeś nas w błąd pisząc, że nowa pompa to była oryginalna pompa.
    A tak naprawdę to nawet nie był zamiennik, tylko coś podobnego.
  • Poziom 10  
    przerabiałem juz ten problem, tylko oryginał VDO z dwoma otworami zasysającymi duzy i mały, jak włozysz inną to przynajmniej 1/4 zbiornika bo nie odpalisz, ja wrzuciłem do baku pompe od mercedesa za 50 zł zewnetrzną i smiga
  • Poziom 21  
    Panowie A8 ma dwu komorowy bak.tylko orginalna pompa to ogarnia pod warunkiem prawidłowego montażu
  • Poziom 10  
    adrianx napisał:
    przerabiałem juz ten problem, tylko oryginał VDO z dwoma otworami zasysającymi duzy i mały, jak włozysz inną to przynajmniej 1/4 zbiornika bo nie odpalisz, ja wrzuciłem do baku pompe od mercedesa za 50 zł zewnetrzną i smiga
    @adrianx u mnie w a8 4.2 95rok też wczoraj pompa padła,może i ja bym pokombinował z jakąś od merca(czyt.taniej),daj znać czy trzeba coś przerabiać i jaka to konkretnie pompa od tego mercedesa,na allegro znalazłem trzy sztuki zewnętrzne,ale czy to te???pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Co do pompy z merca to chyba musisz wrzucic po jednej na każdą stronę zbiornika.jak chcesz to zadzwoń do mojego kolegi na numer 796 811 980 i zapytaj o taką pompę.On handluje częściami do A8 i na pewno ma taką pompę do sprzedania.Uważam że takie auto powinno miec taką pompe jaką przewidzial producent a nie z "merca".
    pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    alpha01 napisał:
    Co do pompy z merca to chyba musisz wrzucic po jednej na każdą stronę zbiornika.jak chcesz to zadzwoń do mojego kolegi na numer 796 811 980 i zapytaj o taką pompę.On handluje częściami do A8 i na pewno ma taką pompę do sprzedania.Uważam że takie auto powinno miec taką pompe jaką przewidzial producent a nie z "merca".
    pozdrawiam.
    dzwoniłem i mialeś rację,twój kolega ma taką pompę,dzięki za namiary.Pozdrawiam!!!
  • Poziom 27  
    w zbiorniku jest pompa strumieniowa tak zwana ,i nie ma mozliwosci zamontowania innej pompy bo nie pasuje idealnie do kosza ,jak nie pasuje to paliwo nie wraca poprawnie i po kilkunastu kilometrach zaczyna go brakować w koszu ,lewa komora będzie pełna a prawa pusta.

Dodano po 4 [minuty]:

w serwisie kosztuje pompa kompletna z koszem jest to cały zespól paliwowy tak zwany około 2 tys złotych ,natomiast sama pompka VDO jak wyżej kolega napisał gdzieś do max 500 zł .