Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć i skonfigurować OPTOSCAN v1,7 ?

Newstler 01 Paź 2008 01:49 2026 5
  • #1 01 Paź 2008 01:49
    Newstler
    Poziom 2  

Witam, jakiś czas temu zmieniłem firmę monitorującą, przyszedł monter zdemontował starą centrale (OPTOSCAN v1,7) i założył nową. W ten oto sposób zostałem posiadaczem w/w centrali, którą teraz chciałbym zainstalować na działce z tym, że nie mam zielonego pojęcia jak to podłączyć i skonfigurować. Jak do tond udało mi się polutować kabel zgodnie ze schematu ściągniętym z elektrody, mało tego udało mi się nawet wejść w jej ustawienia za pomocą załączonego oprogramowania pobranego również z elektrody :) Teraz poszukuje kogoś o nadzwyczajnych zdolnościach a takich tu nie brakuje, kto wytłumaczyłby mi łopatologicznie, pod które porty mam podłączyć: dwie czujki PIR i jedna pożarową, sygnalizator oraz manipulator czy coś, czym mógłbym uzbrajać i rozbrajać alarm oraz jak pod taką konfiguracje ustawić centrale, aby wysyłała informacje na komórkę o włamaniu lub nie daj boże pożarze w domku.

0 5
  • #2 01 Paź 2008 21:30
    bartek_p
    Poziom 31  

Majster urządzenie które posiadasz to modem GSM a nie centrala alarmowa.
    Nie podłączysz do niego klawiatury.
    Sygnalizator i czujkę podłączysz ale nie bezpośrednio.
    Kilka przekaźników i powinno coś z tego być.

Jeśli chcesz tego używać jako alarm to uwierz mi że to średnie rozwiązanie.

0
  • #3 01 Paź 2008 23:32
    Maher
    Poziom 21  

Klient 1.7 ma możliwość pracowania jako psełdo centralka alarmowa , jedno z wejsc programujesz jako blokujące inne wejscia , masz też wyjścia wysokoprądowe 5A do podłączenia syreny, możesz też zdalnie załączać dane wyjścia jak i sprawdzać stan wejść . Kiedyś się nim bawiłem tylko kwestia kilku godzin i dziesiątek wysłanych SMS testowych.

0
  • #4 02 Paź 2008 01:51
    Newstler
    Poziom 2  

No dobra tylko jak to możliwe, że nie może działać skoro wcześniej w domu wszytko hulało czujki PIR wiszą do tego czujka przeciw pożarowa oraz czujniki zbicia szyby, natomiast przy drzwiach klawiatura, którą uzbrajałam alarm, dodam, że przy wzbudzeniu alarmu sygnał z centrali musiał lecieć gdzieś do bazy, bo zaraz zjawiali się panowie z ochrony. Z tego, co się zorientowałem monter z nowej agencji odciął tylko kable od ww. elementów systemu i podłączył pod nie nową centrale.

0
  • #5 02 Paź 2008 22:52
    bartek_p
    Poziom 31  

No właśnie , leciało gdzieś do bazy właśnie za pomocą urządzenia które teraz posiadasz.
    Obawiam się że z tym poziomem wiedzy nie wykożystasz tego układu.

0
  • #6 02 Paź 2008 22:53
    Maher
    Poziom 21  

Mogła działać jak centralka, tylko czujki i klawiatura były połączone jako NC bez rezystorów parametrycznych i zwarcie kabelka w czujce i klawiaturze powodowało ominięcie elementu co w centrali alarmowej jest dużo lepiej zabezpieczone.

0